یک متخصص دندانپزشکی گفت:
استفاده مداوم از مسواک و نخ دندان تا حدود زیادی مانع پوسیدگی دندان می‌شود

27 آذر 1396
متخصص بیماری‌های دهان، فک و صورت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: مسواک زدن مداوم و استفاده از نخ دندان تا حدود زیادی مانع از ایجاد پوسیدگی دندان‌ها شده و اگر هم پوسیدگی ایجاد شود بسیار کمتر خواهد بود که البته استفاده کمتر از مواد غذایی حاوی مواد قندی نیز در این رابطه نقش مهمی دارد.

دکتر محمد آخوندزاده افزود: دندان‌ها تحت تأثیر دو عامل پوسیدگی و مشکل لثه عمر خود را از دست می‌دهند که گاه مجبور به کشیدن آن‌ها می‌شویم.
عضو هیئت علمی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان داشت: دندان‌ها اگر در مراحل ابتدایی پوسیدگی بوده و فرد در موقع مناسب برای درمان اقدام کند قادر به ترمیم هستیم و می‌توانیم از تخریب بیشتر دندان پیشگیری کنیم.
وی تصریح کرد: وقتی دندان‌ها تخریب شده و پوسیده می‌شوند علاوه بر اینکه تحلیل بیشتری در ساختمان دندان ایجاد می‌شود نیاز به درمان‌های پیشرفته‌تری مانند عصب‌کشی پیداکرده و ممکن است بیمار درد بیشتری داشته باشد و همچنین به مصرف دارو نیاز پیدا کند.
دکتر آخوندزاده خاطرنشان کرد: مشکلات لثه از دیگر دلایل از بین رفتن دندان‌ها است به‌گونه‌ای که اگر این مشکلات پیشرفت کند باعث لق شدن دندان شده و چاره‌ای جز کشیدن دندان برای فرد باقی نمی‌ماند.
مشکلات لثه معمولاً با خونریزی همراه است
متخصص بیماری‌های دهان، فک و صورت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: بسیاری از مواقع مشکلات لثه با خونریزی همراه است که اگر افراد زودتر به متخصص مراجعه کنند مشکلات لثه آنان در مراحل اولیه متوقف می‌شود.
دکتر آخوندزاده افزود: چنانچه بیماری لثه در مراحل پیشرفته قرار گیرد بافت نگه‌دارنده دندان‌ها که همان لثه و استخوان‌ها هستند از بین رفته و دندان‌ها لق می‌شوند که درنهایت مجبور به کشیدن آن‌ها می‌شویم.
ایمپلنت مناسب‌ترین جایگزین برای دندان‌های کشیده است
این متخصص دندانپزشکی تصریح کرد:در صورت وجود شرایط لازم ایمپلنت مناسب‌ترین جایگزین برای دندان‌های کشیده شده است که مطمئن‌ترین و کارآمدترین روش بوده و می‌تواند طول عمر بیشتری را نسبت به سایر روش‌های جایگزین داشته باشد.

انتهای پیام/ م.ف 1026

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelationکلمات کلیدی:
پوسیدگی.دندان     متخصص.دندانپزشکی     دکتر.محمد.آخوندزاده        

تاریخ بروز رسانی:   27 آذر 1396

تعداد بازدید:   ۵

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >