10 اکیپ بهداشتی بر هیأت‌های مذهبی شهرستان دشتستان نظارت می‌کنند

1 مهر 1396
کارشناس مسئول واحد بهداشت محیط و حرفه‌ای شهرستان دشتستان گفت: 10 اکیپ دونفره به مناسبت ایام محرم و صفر کار نظارت و بازرسی بر هیأت های مذهبی را بر عهده‌دارند.

مهندس فاطمه حسینی اظهار داشت: بازرسی و نظارت بهداشتی به مناسبت ایام محرم و صفر از اول محرم آغاز و تا پایان ماه صفر ادامه دارد.
وی تصریح کرد: قبل از محرم دوره‌های آموزشی برای هیأت‌های مذهبی و متولیان مساجد برگزارشده است و در این ایام نظارت و بازرسی روی مساجد، ایستگاه‌های صلواتی و بهداشت مواد غذایی صورت می‌گیرد.
مهندس فاطمه حسینی خاطرنشان کرد: بازرسین شبکه بهداشت و درمان دشتستان بر روی مواد غذایی به‌ویژه برنج، حبوبات و خرما کنترل و نظارت ویژه‌ای دارند و همچنین نظارت بر بهداشت محیط و محل‌های طبخ غذا و استفاده از ظروف یکبار مصرف و انواع نوشیدنی‌ها نیز در ایام از اهمیت زیادی برخوردار است.
وی ادامه داد: استفاده از ظروف یکبار مصرف گیاهی و فویل آلومینیومی که از سلامت بالاتری برخوردار است را توصیه می‌کنیم.
مهندس حسینی با اشاره به اینکه توزیع مواد غذایی از طریق خودرو تخلف است و هر جا ناظران بهداشتی ما چنین مواردی را مشاهده کنند به‌طورقطع برخورد می‌کنند، افزود: تهیه کارت‌های بهداشتی برای دست‌اندرکاران پخت در هیأت های مذهبی از دیگر اقدامات این واحد می‌باشد.
وی اضافه کرد: عدم مصرف دخانیات توسط متولیان هیأت‌های مذهبی و عدم ذبح دام در معابر عمومی از دیگر اقداماتی است که باید در محرم و صفر انجام شود.

انتهای پیام/ س.غ 3030
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
نظارت     هیات‌های.مذهبی     مهندس.فاطمه.حسینی     شبکه.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   1 مهر 1396

تعداد بازدید:   ۹

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >