توسط کارشناسان بهداشت محیط و حرفه‌ای مرکز بهداشت شهرستان بوشهر:
دانش آموزان بوشهری با راه‌های کنترل آلایندگی زیست‌محیطی آشنا شدند

23 آذر 1395
کارشناس مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: در راستای ارتقای شاخص‌های بهداشتی آب و فاضلاب آموزش‌های لازم در زمینه کنترل آلایندگی زیست‌محیطی به دانش آموزان شهرستان بوشهر توسط کارشناسان بهداشت محیط و حرفه‌ای مرکز بهداشت شهرستان بوشهر داده شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر؛ مهندس ندا عالی حسینی در جمع دانش آموزان اظهار داشت: تخلیه فاضلاب شهری به همراه سایر آلودگی‌ها از صنایع باعث ایجاد بار میکروبی بالا، تجمع فلزات سنگین، سموم کشاورزی در محیط‌های ساحلی آبی می‌شوند که این موجب تغییر شاخص‌های فیزیکی و شیمیایی آب‌شده و نیز باعث به خطر افتادن سلامت و کیفیت محیط‌زیست دریایی می‌گردد.
وی تصریح کرد: رهاسازی فاضلاب در دریا تأثیر منفی بر اکوسیستم دریایی و انقراض آبزیان و تهدیدی علیه محیط‌زیست می‌باشد.
کارشناس مسئول بهداشت مرکز بهداشت شهرستان بوشهر اظهار کرد: آلودگی میکروبی و اشباع فاضلاب از مواد شوینده و پساب منازل باعث آلوده شدن مناطق ساحلی، چهره نازیبا برای محیط‌زیست و نگرانی شهروندان می‌گردد و نیز همواره باعث ایجاد بیماری‌های عفونی و پوستی برای شناگران گردیده است.
مهندس عالی حسینی افزود: ارتقای سطح آگاهی جامعه و فرهنگ‌سازی بین اقشار مختلف مردم به‌ویژه دانش آموزان در زمینه حفاظت از محیط‌زیست و کاهش آلودگی و جلوگیری از ورود آلاینده‌ها همچون پساب منازل و فاضلاب‌های صنعتی به منابع آبی و زیست‌بوم‌ها بر کاهش بیماری‌های انگلی و روده‌ای و خطرات زیست‌محیطی و نیز افزایش سلامت بهداشت عمومی مؤثر خواهد بود.
کارشناس مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان بوشهر اظهار کرد: در راستای ارتقای شاخص‌های بهداشتی آب و فاضلاب 35 نفر از کارشناسان بهداشت محیط و حرفه‌ای جهت آموزش در مدارس مقاطع مختلف تحصیلی شهر بوشهر حضور یافتند و در زمینه عوامل زیان‌آور دفع غیربهداشتی پساب منازل، فاضلاب‌های کارخانه‌های صنعتی و کارگاه‌های سنتی مطالبی را به دانش آموزان آموزش دادند.
انتهای پیام/ ا.س- 3000

 

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelationکلمات کلیدی:
آلایندگی.زیست‌محیطی     مهندس.ندا.عالی‌حسینی     مرکز.بهداشت.بوشهر        

تاریخ بروز رسانی:   23 آذر 1395

تعداد بازدید:   ۶

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >