جشن روپوش سفید دانشجویان دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد

28 آذر 1395
جشن روپوش سفید دانشجویان دندانپزشکی ورودی سال 1393 دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با حضور قائم‌مقام رییس دانشگاه، معاونان، رییس دانشکده دندانپزشکی، اعضای هیأت علمی و دانشجویان برگزار شد.

رییس دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در این جشن بابیان اینکه از قرن ۱۵ لباس پزشکان را به نشانه قداست به رنگ سفید انتخاب کردند، گفت: روپوش سفید دارای قداست خاصی می‌باشد و شغل‌های حرفه‌ای مانند پزشکی و دندانپزشکی که این روپوش را به تن می‌کنند، مردم آنان را به‌عنوان الگو قرار داده و تمام اعمال و رفتارشان به‌عنوان الگو برای دیگران محسوب می‌شود.
دکتر سید عمار بصری افزود: دوره بالینی برای دانشجویان یک دوره طلایی است از این رو تلاش کنید از آن بهترین استفاده را برده و سعی نمایید مهارت‌ها و اخلاق حرفه‌ای را یاد بگیرید.
این مقام مسئول با بیان اینکه به دانشجویان توصیه می‌کنم در برنامه‌های زندگی از زمان به‌خوبی استفاده کنند اظهار داشت: باید با بیمار ارتباط خوب برقرار کنید چون اگر با بیمار رابطه خوبی برقرار شود درمان نیز به‌خوبی صورت می‌گیرد.
رییس دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در این جشن ضمن تبریک به دانشجویان ورودی 93 به مرحله کار در کنار بالین بیمار و کار بالینی گفت: دوره دندانپزشکی عمومی دوره 6 ساله است که شما بعد از گذراندن 2 سال دوره علوم پایه و یک سال دوره پری کلینیک وارد دوره کلینیک می‌شوید که این مراسم به‌صورت نمادین در این مرحله انجام و به‌عنوان جشن روپوش سفید نام‌گرفته است.
دکتر سید عمار بصری افزود: روپوش سفید به‌عنوان نماد طبابت در بین افراد جامعه مطرح و از ارزش و قداست خاصی برخوردار بوده و می‌بایست افرادی که این روپوش را می‌پوشند این قداست را حفظ کنند.
وی تصریح کرد: روپوش سفید نماد طبابت، پاکی، پاکیزگی، قداست، ملاقات با پروردگار، مسئولیت‌پذیری و سرآغازی برای نقش‌آفرینی در حوزه سلامت دهان و دندان است.
این مقام مسئول خطاب به دانشجویان اظهار داشت: باید سعی کنید اخلاق حرفه‌ای، احترام به بیمار، احترام به حقوق همراه بیمار، پرسنل دانشگاه و سایر اساتید را مدنظر قرار داده و خود را برای مسئولیت سنگین اما شیرین آماده کنید.
رییس دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: اکنون مسئولیت سنگینی بر دوش شما گذاشته‌شده است و می‌بایست در کنار صداقت و احترام به دیگران، خود را به دو سلاح اخلاق و علم مجهز کنید تا بتوانید بار سنگین مسئولیت این روپوش مقدس را درک کنید.
در پایان این مراسم از نفرات برتر ورودی 93 تقدیر به عمل آمد.
انتهای پیام/ م.غ 1023


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
روپوش.سفید     دانشجویان.دندانپزشکی     سیدعمار.بصری        

تاریخ بروز رسانی:   28 آذر 1395

تعداد بازدید:   ۹

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگرانارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >