رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان مطرح کرد
توسعه خدمات کلینیک تخصصی بیمارستان ۱۷ شهریور برازجان

5 دی 1395
رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: خدمات درمانی در کلینیک تخصصی بیمارستان ۱۷ شهریور برازجان گسترش‌یافته است.

به گزارش شبکه بهداشت و درمان دشتستان، مهندس حسین دارابی اظهار داشت: بعد از راه‌اندازی درمانگاه، جذب حداکثر ممکن پزشکان متخصص و تجهیز درمانگاه به خدمات پاراکلینیکی و تجهیزات تشخیصی در اولویت امر قرار گرفت، به‌ نحوی‌که امروز در مقایسه با شهریورماه شاهد رشد بیش از ۲ برابری در آمار پذیرش درمانگاه هستیم.
وی افزود: در این راستا برنامه‎ریزی‎های مختلف به‌منظور ارایه بهتر خدمات به مراجعات شامل افزایش ساعت حضور پزشکان کلینیک و درنتیجه پذیرش بیماران بیشتر، افزایش اتاق پزشک به‌منظور پزشکان ورودی جدید، تجهیز واحد دندانپزشکی درمانگاه با دو یونیت اطفال و بزرگسال، نصب تجهیزات بینایی‌سنجی و راه‎اندازی ایستگاه کتاب‌خوانی در این کلینیک اجراشده است.
رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان، تعداد مراجعه‌کنندگان به این مرکز در شش‌ماهه اول فعالیت را بالغ ‌بر ۲۵ هزار نفر و مراجعین درمانگاه عمومی در این مدت را ۷۱ هزار نفر اعلام کرد.
وی تصریح کرد: تخصص‌هایی که به‌واسطه همکاری معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و افزایش فاکتورهای ماندگاری پزشکان در کلینیک تخصصی اضافه‌شده شامل اطفال، مغز و اعصاب، جراح مغز و اعصاب، ارتوپدی، جراح کلیه، متخصص زنان و زایمان، جراح عمومی زن و مرد، متخصص عفونی، چشم‌پزشک، متخصص اعصاب و روان و متخصص بی‌هوشی هستند.
مهندس دارابی گفت: تا ماه گذشته در اغلب تخصص‌های یادشده یا صرفاً یک پزشک با پوشش ۱۵ روز در ماه را داشته‌ایم و یا پزشکی برای ارایه خدمت نداشتیم که در حال حاضر به‌واسطه جذب نیروی متخصص در هر تخصص حداقل دو نفر مشغول ارایه خدمت در درمانگاه تخصصی هستند و این امر باعث شده میانگین ۱۵۰ مراجعه روزانه به متخصص، در ماه جاری به ۳۰۰ نفر در روز برسد.
وی افزود: از دغدغه‌های دیگر بخش درمان پس از آتش‌سوزی بیمارستان ۱۷ شهریور، مراجعه بیماران نیازمند به ویزیت پزشک عمومی به بیمارستان شهید صادق گنجی و صرف وقت و مسافت بیشتر برای دریافت خدمات بود که با استقرار پزشک عمومی در درمانگاه تخصصی مقدار قابل‌توجه‌ای از این بار کاسته شده است.
این مقام مسئول اظهار داشت: به ‌منظور کاهش مراجعه بیماران به سایر بخش‌های پاراکلینیکی مرتبط با خدمات تخصصی و کاهش هزینه‌های درمان بیماران، خدمات جانبی از قبیل نوار قلب، تست ورزش، گچ گیری، بینایی‌سنجی، جراحی و نمونه‌برداری پوست، شنوایی‌سنجی، تزریقات و مشاوره‌های اعصاب و روان از جانب بخش دولتی تأمین و در اختیار مراجعین قرار می‌گیرد.
انتهای پیام/ س.غ 3030


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
کلینیک.تخصصی     بیمارستان.17شهریور     مهندس.حسین.دارابی     شبکه.بهداشت‌درمان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   5 دی 1395

تعداد بازدید:   ۷

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >