سرپرست شبکه بهداشت و درمان عسلویه:
بیمارستانی استاندارد با حداقل ۲۰۰ تخت در عسلویه ساخته شود

11 بهمن 1395
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه گفت: بیمارستانی استاندارد با حداقل ۲۰۰ تخت در عسلویه ساخته شود.

جاسم زارعی در نشست با نماینده جنوب استان بوشهر در مجلس اظهار داشت: علی‌رغم پیگیری مجدانه شبکه و ریاست دانشگاه، از ۵۰ نیروی انسانی درخواستی رییس دانشگاه بوشهر از وزیر بهداشت، متأسفانه به دلیل سیاست انقباضی و طرح کوچک کردن دولت، فقط ۸ نیروی بهداشتی آن‌هم برای کل دانشگاه مجوز داده شد.
وی اضافه کرد: با درایت و حسن تدبیر رییس دانشگاه، کل سهمیه استان به عسلویه اختصاص داده شد و همچنین ۲ نیروی اداری مالی و چهار نیروی فوریت‌ها هم لحاظ شده اما به خاطر زمان‌بر بودن پروسه استخدام، متأسفانه تاکنون این نیروها به کار گرفته نشده‌اند.
کمبود نیروی انسانی در شبکه بهداشت عسلویه
زارعی بیان کرد: مجوز به‌کارگیری ۳۴ نیروی بهداشتی در قالب حاشیه شهر توسط دانشگاه داده‌شده اما به دلیل بالا بودن هزینه‌های مسکن در عسلویه و کمبود فضای مسکونی شبکه، به دلیل غیربومی بودن پذیرفته‌شدگان آزمون شرکتی خرداد ۹۵، حدود ۲۱ نفر جذب‌شده‌اند که به خاطر محدودیت قانونی فقط در مراکز شهری عسلویه و نخل تقی قابل به‌کارگیری هستند و در ستاد و مراکز روستایی نمی‌توان از آنها استفاده کرد.
رییس شبکه بهداشت و درمان عسلویه افزود: استخدام فوری موردی یا حتی شرکتی نیروهای بومی تحصیل‌کرده موجود می‌تواند خیلی از مشکلات را کاهش دهد. در نظر گرفتن سهمیه ویژه پزشکی و پیراپزشکی خاص شهرستان و حتی بخش‌های مختلف شهرستان ضروری است
 تخصیص سهمیه ویژه پزشکی و پیراپزشکی به عسلویه
وی بابیان اینکه عسلویه از نقاط استراتژیک است، افزود: حضور نفت، گاز، پتروشیمی، آلودگی ناشی از تأسیسات و ورود غیرقانونی اتباع خارجه افغانی و پاکستانی کارگری و دوره‌گرد با توجه به مالاریا خیز بودن آن کشورها و وضعیت اسفناک بهداشتی آنان به دلیل عدم داشتن مسکن ثابت که می‌تواند برای شهرستان، استان و کل کشور بحران بهداشتی ایجاد کند، باید به‌خوبی موردتوجه قرار گیرد و از بروز فاجعه بهداشتی جلوگیری کرد.
زارعی ادامه داد: توجه به حوزه سلامت و تقویت شبکه بهداشت و درمان شهرستان ازنظر منابع انسانی، تجهیزاتی و مالی و در نظر گرفتن امتیازات انگیزشی مشابه امتیازات بیمارستان تأمین اجتماعی عسلویه و کارکنان شرکت‌های مستقر در منطقه از سوی سه وزارت نفت، بهداشت و درمان و تعاون، کار، رفاه و تأمین اجتماعی برای افزایش بهره‌وری از ضروریات است.
لزوم توجه به مشکلات عسلویه
وی تصریح کرد: در صورت عدم توجه به مسایل و مشکلات موجود و حل فوری آنها حوادثی به‌مراتب اسفناک تر از پلاسکو و آتش‌سوزی‌های مکرر شرکت‌های مستقر در منطقه رخ خواهد داد که در سطح بین‌المللی برای کشور تبعات جبران‌ناپذیری خواهد داشت.
رییس شبکه بهداشت عسلویه بر لزوم اجرای طرح تحول سلامت در بیمارستان تأمین اجتماعی نبی اکرم (ص) عسلویه اشاره و تأکید کرد: پرداخت هزینه‌های بالای مردم در صورت مراجعه به یگانه بیمارستان شهرستان باسیاست کلی نظام جمهوری اسلامی، منویات مقام معظم رهبری و دولت تدبیر و امید منافات داشته و باید در اسرع وقت این معضل برطرف شود.
زارعی افزود: احداث بیمارستانی استاندارد با ۲۰۰ تا ۳۰۰ تختخوابی با مشارکت سه وزارتخانه نفت، بهداشت و درمان و تعاون، کار، رفاه و تأمین اجتماعی و به‌ویژه نفت با تخت‌های کافی و بخش‌های ویژه و بیماری‌های خاص و تجهیزات به‌روز ضروری است.
انتهای پیام/ ع.م 3090
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
نشست     نماینده.مجلس     جاسم.زارعی     شبکه.بهداشت‌درمان.عسلویه    

تاریخ بروز رسانی:   11 بهمن 1395

تعداد بازدید:   ۲۳

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >