برپایی ایستگاه مشاوره تغذیه و کمپین اطلاع‌رسانی غذا در دیلم

25 بهمن 1395
در راستای کمپین اطلاع‌رسانی غذا و تغذیه، واحد بهبود تغذیه جامعه مرکز بهداشت شهرستان دیلم با همکاری آموزشگاه دخترانه حضرت فاطمه زهرا (س) اقدام به راه‌اندازی ایستگاه تن‌سنجی و مشاوره تغذیه نمودند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دیلم، در این برنامه که در محل آموزشگاه دخترانه حضرت فاطمه زهرا (س) برگزار شد کارشناس تغذیه با همکاری مراقب سلامت آموزشگاه اقدام به تن‌سنجی و مشاوره تغذیه دانش آموزان، والدین آنان در زمینه چاقی، لاغری، راهکارهای تغذیه‌ای برای افزایش قد کردند.
همچنین یک غرفه از نمایشگاه به معرفی و نمایش غذاهای بومی- سنتی تهیه‌شده از حبوبات و غلات اختصاص داشت.
در این غرفه غذاهای سنتی تهیه‌شده از حبوبات و غلات شهرستان ازجمله رشته آبی، خوراک لوبیاچیتی، آش شله‌قلمکار، باقله ترناده، پلو لوبیا، پلو عدس، نخود پخته توسط دانش آموزان تهیه و همراه باارزش غذایی هرکدام از غذاها در معرض دید مخاطبین قرار گرفت. آذین صبوری کارشناس مسئول واحد بهبود تغذیه جامعه مرکز بهداشت به لزوم توجه به مصرف حبوبات در سلامتی افراد اشاره کرد.
آذین صبوری حبوبات را یکی از گروه‌های غذایی دانست که درصورتی‌که همراه با غلات مصرف شود، از جهت ارزش غذایی دارای پروتئین یکسان با پروتئین گوشت می‌باشد با این تفاوت که فاقد کلسترول بوده و دارای فیبر غذایی مناسب برای سلامت دستگاه گوارش می‌باشد. همچنین حبوبات را منبع گیاهی برای آهن دانست که جذب آن با مصرف ویتامین "ث" بیشتر می‌شود.

انتهای پیام/ م.د 3060

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
ایستگاه.مشاوره     کمپین.اطلاع‌رسانی     آذین.صبوری     شبکه.بهداشت‌درمان.دیلم    

تاریخ بروز رسانی:   25 بهمن 1395

تعداد بازدید:   ۲۱

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >