تشدید نظارت بر صنوف حساس عرضه مواد غذایی در شهرستان گناوه انجام شد

30 بهمن 1395
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: با توجه به نزدیک شدن ایام نوروز و ضرورت تأمین سلامت غذایی مردم، طرح تشدید نظارت بر مراکز عرضه مواد غذایی حساس در شهرستان گناوه انجام شد.

دکتر علی زکی زاده افزود: طرح تشدید نظارت بر مراکز عرضه مواد غذایی حساس ازجمله رستوران و غذا فروشی‌ها در سطح شهرستان به‌صورت هماهنگ با استان و باهدف ارتقای شاخص‌های بهداشتی توسط بازرسین بهداشت محیط در شهرستان گناوه انجام شد.
وی تصریح کرد: در این طرح، بازرسی از صنوف حساس دیگر ازجمله شیرینی فروشی‌ها، کارگاه‌های قنادی، مراکز عرضه آجیل و خشکبار، انبارها و عمده‌فروشی‌های مواد غذایی و بهداشتی طبق برنامه زمان‌بندی‌شده در حال انجام است.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه اظهار داشت: در نوروز 96 نیز با برنامه‌ریزی‌های مدون، بازرسین بهداشت محیط و حرفه‌ای این شبکه به‌صورت شبانه‌روزی در قالب تیم‌های هماهنگ جهت تأمین سلامت مردم و مهمانان عزیز در شهرستان تمامی اماکن عمومی (حمام‌ها، سرویس‌های بهداشتی، کمپ‌های مهمانان، کمپ‌های اسکان در مدارس، ساحل)، صنوف حساس و تمامی مراکز تولید و عرضه مواد غذایی در سراسر شهرستان را نظارت می‌کنند و در صورت مشاهده کوتاهی یا تخلف با متصدیان رفتار قانونی انجام خواهند داد.
مسئول واحد بهداشت محیط و حرفه‌ای شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه نیز گفت: بازرسین بهداشت محیط و حرفه‌ای شهرستان گناوه در راستای اجرای طرح تشدید نظارت بر صنوف حساس در سطح شهر گناوه، بندر ریگ و روستای مال خلیفه، در قالب 8 تیم از هفتادوهشت رستوران و غذا فروشی بازدید بهداشتی به عمل آوردند.
مهندس حسن ذبیحی تصریح کرد: در این بازدیدها چهارده مورد اخطاریه جهت رفع نواقص صادر و موارد نقص تا سرانجام نتیجه نهایی پیگیری خواهد شد.
وی ادامه داد: مقدار بیست‌وسه کیلوگرم ماده غذایی غیرقابل‌مصرف کشف و معدوم گردید، همچنین هفده مورد نمونه‌برداری از مواد غذایی انجام و برای بررسی بیشتر به آزمایشگاه مواد غذایی شهرستان ارسال شد.
مسئول واحد بهداشت محیط و حرفه‌ای شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه اظهار داشت: شهروندان در صورت مشاهده مشکلات بهداشتی و یا داشتن شکایات می‌توانند با سامانه تلفنی 190 به‌صورت شبانه‌روزی تماس بگیرند.

انتهای پیام/ م.ن 3080

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.گناوه     نظارت     مراکز.عرضه     مواد.غذایی    

تاریخ بروز رسانی:   30 بهمن 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >