همایش تبیین سیاست‌های کلی جمعیت در دشتستان برگزار شد

14 اسفند 1395
همایش تبیین سیاست‌های کلی جمعیت، بر اساس سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری با حضور مسئولان استانی و شهرستانی در محل سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان دشتستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان در این همایش اظهار داشت: تحکیم بنیان و پایداری خانواده با اصلاح و تکمیل آموزش مهارت‌های فرزند پروری و تأکید بر آموزش مهارت‌های زندگی و ارتباطی و ارایه خدمات مشاوره‌ای بر مبنای فرهنگ و ارزش‌های اسلامی – ایرانی از سیاست‌های ابلاغی جمعیت مقام معظم رهبری است.
حسین دارابی تصریح کرد: رفع موانع ازدواج، تسهیل و ترویج تشکیل خانواده و افزایش فرزند، کاهش سن ازدواج و حمایت از زوج‌های جوان و توانمندسازی آنان در تأمین هزینه‌های زندگی و تربیت نسل صالح و کارآمد از سیاست‌های ابلاغی و کارآمد در افزایش جمعیت است.
وی بیان کرد: افزایش آگاهی جامعه درباره اهمیت فرزند آوری سالم و اجتناب از تک‌فرزندی و همچنین مشاوره برای کاهش میانگین فاصله زمانی بین ازدواج و فرزند اول و دوم از رویکردهای وزارت بهداشت در تبیین سیاست‌های کلی جمعیت است.
رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان خاطرنشان کرد: با توجه به رویکرد وزارت بهداشت در افزایش جمعیت، مراقبین سلامت و بهورزان مستقر در مراکز بهداشتی و درمانی و خانه‌های بهداشت با مشاوره برای کاهش میانگین فاصله زمانی بین فرزندان و تدوین بسته‌های آموزشی برای ارتقای آگاهی خانوارها نقش مهمی در تبیین سیاست‌های کلی جمعیت را ایفا می‌کنند.
وی اظهار داشت: تلاش همه‌جانبه همه ارگان‌ها و دستگاه‌ها در راستای اجرای رهنمودهای مقام معظم رهبری در تبیین سیاست‌های کلی جمعیت مؤثر است.
انتهای پیام/س.غ 3030
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
همایش     حسین.دارابی     شبکه.بهداشت‌درمان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   14 اسفند 1395

تعداد بازدید:   ۱۴

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگرانارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >