رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر:
اورژانس 115 دیّر برای مقابله با حوادث احتمالی چهارشنبه‌سوری آمادگی کامل دارد

23 اسفند 1395
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر گفت: اورژانس 115 شهرستان دیّر با 6 تیم عملیاتی در صورت بروز هرگونه مشکلی در چهارشنبه‌سوری آمادگی لازم دارد.

مهندس عادل مقدس در چهارمین نشست شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان دیّر با اشاره به لزوم نظارت ویژه بر وضعیت بهداشتی بازارهای هفتگی میوه و تره‌بار در این شهرستان اظهار داشت: عدم رعایت اصول بهداشتی در عرضه مواد غذایی در بازارهای هفتگی فعال شهرستان دیّر، سلامتی مردم را تهدید می‌کند که نیاز است دستگاه‌های مربوطه برای حل این معضل با شبکه بهداشت همکاری لازم داشته باشند.
وی با تأکید بر مقابله باعرضه مواد غذایی فسادپذیر و فاقد بسته‌بندی توسط فروشندگان دوره‌گرد گفت: امسال پنج هزار و 557 مورد از مراکز و اماکن مشمول و غیر مشمول توسط کارشناسان بهداشت محیط بازدید شد که 74 صنف متخلف شناسایی و به مراجع قضایی معرفی شدند که پس از طی مراحل قانونی و تشکیل پرونده و 2 صنف متخلف پلمپ شد.
مهندس مقدس بابیان اینکه عزم جدی در برخورد با دست‌فروشان مواد غذایی دوره‌گرد وجود دارد، گفت: 54 مورد برخورد با دست‌فروشان دوره‌گرد طی سال جاری صورت گرفته است و همچنین بیش از 4 تن اقلام تاریخ‌مصرف گذشته و غیرقابل‌مصرف انسانی نیز پس از شناسایی از چرخه مصرف حذف و معدوم‌ شد.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر با اشاره به حوادث احتمالی در چهارشنبه آخر سال گفت: اورژانس 115 شهرستان دیّر با 6 تیم عملیاتی آمادگی کامل برای خدمت‌رسانی به حادثه دیدگان احتمالی چهارشنبه‌سوری دارد اما لازم است دستگاه‌های مربوطه، برخورد لازم با فروشندگان مواد محترقه داشته باشند.
مهندس مقدس با اشاره به وضعیت بیماری‌های واگیر در شهرستان دیّر افزود: امسال 17 مورد اسهال خونی، 748 مورد اسهال حاد و 3 مورد هپاتیت در سطح شهرستان گزارش و مورد رسیدگی قرار داده شد.
انتهای پیام/ح.ن 3050


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
نشست     شورای.سلامت     چهارشنبه‌سوری     مهندس.عادل.مقدس     شبکه.بهداشت‌درمان.دیر    

تاریخ بروز رسانی:   23 اسفند 1395

تعداد بازدید:   ۹

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >