سلامتی ارمغان سفری ایمن در ایام نوروز

24 اسفند 1395
سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: به‌منظور تأمین سلامت و ایمنی جسمی و روحی مسافران نوروزی الزامات بهداشتی حایز اهمیت می‌باشد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر افزود: در ایام نوروز توجه به اصول بهداشت محیط، سلامت آب آشامیدنی و غذایی باهدف ارتقای امنیت و سلامت جامعه نیز ملزوماتی در راستای تأمین آرامش و آسایش شهروندان و مسافرین می‌باشد.
مهندس حسن فخرایی اظهار داشت: در طول سفر از غذاهای مناسب و ساده مانند کتلت، نان، پنیر، سبزی استفاده کنید و از خوردن غذا در اماکن غیربهداشتی جداً خودداری و نیز از آشامیدن آب‌های مشکوک در پارک‌ها، باغ‌ها و فضای سبز جداً اجتناب نموده و آب شرب لوله‌کشی تصفیه‌شده و ضدعفونی استفاده نمایید.
این مقام مسئول افزود: به‌منظور جلوگیری از ابتلا به بیماری‌های انگلی و عفونت‌های روده‌ای بایستی کاهو، سبزی‌ها و میوه‌جات را قبل از مصرف شسته و ضدعفونی کنید.
وی تأکید کرد: ترجیحاً از مصرف فست فودها خودداری و مصرف شیرینی‌ها را محدود کرده و جهت کاهش مسمومیت از دوغ و ماست پاستوریزه استفاده نمایید همچنین از مصرف کنسروهای زنگ‌زده، فرورفته، بومبه شده و تاریخ‌مصرف گذشته خودداری شود.
مهندس فخرایی اضافه کرد: رعایت نظافت کامل و استفاده از روپوش کار، کلاه و دستکش برای فروشندگان مواد غذایی از دلایل پایبندی متصدیان بر امور بهداشتی می‌باشد.
وی بیان داشت: توصیه می‌گردد از مصرف غذاهای غیربهداشتی در رستوران‌های بین‌راهی و فروشندگان دوره‌گرد جدا خودداری شود...
سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر اظهار داشت: رعایت موارد ایمنی شنا در دریا و شنا گاه‌های ساحلی و مراقبت از خردسالان الزامی است.
انتهای پیام/ ا.س- 3000
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
سلامتی     ایام.نوروز     فرهنگ.سلامت     مهندس.حسن.فخرایی     مرکز.بهداشت.بوشهر        

تاریخ بروز رسانی:   24 اسفند 1395

تعداد بازدید:   ۱۳

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >