کشف 76 کیلوگرم انواع مواد غذایی تاریخ گذشته در شهرستان دیلم

8 فروردين 1396
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم از کشف 76 کیلوگرم مواد غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی فاسد و تاریخ‌مصرف گذشته در شهرهای دیلم و امام حسن خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم؛ محمود ذاکری اظهار داشت: به‌منظور پیشگیری از بیماری‌های منتقله از طریق مواد غذایی، طرح ضربتی بازدید از مراکز تولید و عرضه مواد غذایی با همکاری کلیه بازرسین بهداشت محیط شهرستان دیلم در قالب اکیپ‌های دونفره طی سه مرحله در شهرهای دیلم و امام حسن شهرستان دیلم برگزار شد.
وی افزود: در این بازدیدها، 76 کیلوگرم مواد غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی فاسد و تاریخ‌مصرف گذشته در شهرهای دیلم و امام حسن در کنار مواد غذایی فاسد شامل انواع شیرینی، چیپس، پنیر، کنسرو حبوبات، ادویه‌جات، نان، خامه، انواع سس و سبزی‌ها تاریخ‌مصرف گذشته جمع‌آوری و معدوم شد.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم با اشاره به این‌که شهروندان و گردشگران نوروزی بایستی از خرید مواد غذایی تاریخ‌مصرف گذشته و همچنین خرید از فروشندگان دوره‌گرد خودداری کنند، افزود: بیشتر این مواد غذایی به علت قرار گرفتن در معرض نور خورشید و گردوخاک آلوده‌شده و تهدیدی جدی برای سلامتی افراد محسوب می‌شود.
ذاکری تأکید کرد: حفظ سلامت آحاد افراد جامعه در اولویت برنامه‌های این شبکه قرار دارد و با هرگونه تخلف در این زمینه برخورد لازم صورت می‌گیرد و افراد می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف با سامانه 190 تماس حاصل نمایند تا در اسرع وقت پیگیری لازم توسط بازرسین بهداشت محیط صورت پذیرد.
وی عنوان کرد: در راستای تأمین سلامت شهروندان و گردشگران نوروزی، گشت مشترک بازدید از مراکز عرضه مواد غذایی و اماکن عمومی در شهرهای دیلم و امام حسن با اهداف تأمین سلامت، امنیت و رفاه حال مردم انجام می‌شود.
انتهای پیام/ م.د 3060

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
مواد.غذایی.فاسد     محمود.ذاکری     شبکه.بهداشت‌درمان.دیلم    

تاریخ بروز رسانی:   8 فروردين 1396

تعداد بازدید:   ۱۸

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگرانارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >