روان‌پزشک شبکه بهداشت و درمان گناوه مطرح کرد:
افسردگی شایع‌ترین اختلال روان‌پزشکی بین ایرانیان است

11 ارديبهشت 1396
روان‌پزشک شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: بر اساس مطالعه‌ای که در ایران انجام‌شده 13 درصد مردم دچار افسردگی شدید و عودکننده هستند، در این مطالعه افسردگی شایع‌ترین اختلال روان‌پزشکی در میان ایرانیان است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه، دکتر زینب کشوری افزود: متأسفانه انگ ابتلا به اختلالات روان‌پزشکی یکی از بزرگترین موانع برای شروع درمان است؛ افسردگی می‌تواند هرکسی را مبتلا کند.
این متخصص روان‌پزشکی عنوان داشت: افسردگی در کودکان خود را به‌صورت پرخاشگری و قشقرق، کناره‌گیری از دوستان و افت تحصیلی نشان می‌دهد.
دکتر کشوری اظهار داشت: افسردگی در نوجوانان می‌تواند به‌صورت اعتیاد به مواد مخدر، بی‌حالی و استفاده دایم از کامپیوتر خودش را نشان دهد.
وی افزود: در پیشگیری از افسردگی معاشرت و صحبت کردن با دیگران، مطالعه کتاب، فیلم دیدن، فعالیت‌های هنری و ورزش نقش مهمی دارند.
دکتر کشوری با اشاره به اینکه درمان افسردگی شامل درمان‌های دارویی و روان‌درمانی می‌باشد ادامه داد: مصرف به‌موقع داروها بسیار مهم است، قطع کردن داروها حتی زمانی که احساس می‌کنید حالتان بهتر است می‌تواند باعث برگشت افسردگی گردد به همین دلیل داروها باید تدریجی و زیر نظر روان‌پزشک قطع گردند.

انتهای پیام/ م.ن 3080

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان     گناوه     افسردگی     دکتر.کشوری        

تاریخ بروز رسانی:   11 ارديبهشت 1396

تعداد بازدید:   ۱۲

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >