ماماهای بیمارستان شهید گنجی برازجان تجلیل شدند

17 ارديبهشت 1396
مراسم تجلیل از ماماهای شاغل در شبکه بهداشت و درمان دشتستان، به مناسبت فرارسیدن روز جهانی ماما در بیمارستان شهید گنجی برازجان برگزار شد.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، ضمن تبریک این روز به‌تمامی ماماهای پرتلاش ایران اسلامی به‌خصوص ماماهای شاغل در شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: مامایی از دیرباز یک شغل مقدس در تمامی ادیان الهی بوده است و به لحاظ حساس بودن این شغل، سازمان جهانی بهداشت پنجم ماه می هرسال که مصادف با 15 اردیبهشت می‌باشد را به نام روز جهانی ماما نام‌گذاری کرده است.
حسین دارابی افزود: در طرح تحول نظام سلامت، علاوه بر اینکه سیاست‌گذاری‌های برای افزایش و تبیین جمعیت شده است، برای افزایش جمعیت با زایمان فیزیولوژیک نیز که یکی از شاخص‌های مهم طرح تحول است نیز برنامه‌ریزهایی شده است.
وی تصریح کرد: امروزه نگاه جامعه نگری به ماما می‌شود، چون این شغل می‌تواند تمامی ابعاد جسمی و روانی مادر را پوشش دهد و حتی خانواده‌ها را نیز با یک تولد موفق و سالم یک نوزاد تحت تأثیر خود قرار دهد.
این مقام مسئول افزود: خوشبختانه آمار زایمان‌های فیزیولوژیک نسبت به دو سال قبل افزایش‌یافته و این آمار به ما نشان می‌دهد که با برنامه‌ریزی در بخش‌های محیطی و مراکز خدمات جامع سلامت می‌توانیم به سطح ایده ال در زایمان‌های طبیعی برسیم.
مسئول بخش زنان و زایمان بیمارستان شهید گنجی نیز با تبریک روز جهانی ماما، گفت: ما شاهد کاهش 12 درصدی زایمان‌های به‌صورت سزارین در سال 95 نسبت به سال 94 بوده‌ایم و این نشان‌دهنده تلاش و کوشش ما در جهت ارتقای سطح زایمان‌های فیزیولوژیک و رسیدن به میانگین شاخص‌های کشوری می‌باشد.
سکینه کفایی افزود: با راه‌اندازی کلاس‌های آمادگی برای زایمان در شهرستان، انتظار داریم که آمار زایمان‌های فیزیولوژیک افزایش و موردهای سزارین فقط با اندیکاسیون های مامایی و اورژانسی انجام‌شده است.
این مراسم که با حضور روسای شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان و بیمارستان شهید گنجی و همچنین پزشکان متخصص زنان در این بخش برگزار شد و از مسئول و ماماهای بخش زنان و زایمان بیمارستان شهید گنجی برازجان تقدیر به عمل آمد.
انتهای پیام/ س.غ 3030
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
روز.ماما     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان     بیمارستان     شهید.گنجی     تجلیل    
   

تاریخ بروز رسانی:   17 ارديبهشت 1396

تعداد بازدید:   ۱۶

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگرانارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >