یک متخصص ارتوپدی گفت:
دردهای اسکلتی و استخوانی در استان بوشهر آمار بالایی دارد

1 امرداد 1396
متخصص ارتوپدی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: دردهای اسکلتی و استخوانی در استان بوشهر آمار بالایی دارد زیرا به نسبت سایر استان‌ها ارتفاع کمی از سطح دریاداریم.

دکتر محمدرضا دهقان فرد افزود: از دیگر علت‌های شیوع دردهای اسکلتی و استخوانی گرمای تَر و سرمای خشک این استان بوده که رطوبت بالای استان بوشهر بر گیرنده‌های اطراف استخوان و مفاصل اثر گذاشته و باعث ایجاد یا تشدید درد می‌شود.
وی تصریح کرد: درد وضعیت آزاردهنده‌ای برای جسم و روح است که ممکن است منشأ مختلفی داشته و زندگی روزمره انسان را تحت تأثیر قرار دهد.
این جراح استخوان و مفاصل با اشاره به اینکه دردها می‌‌توانند موضعی، منتشر و یا ارجاعی باشند بیان داشت: شکل و منشأ درد، تورم، کبودی و حساسیت موضعی می‌تواند به تشخیص این دسته از درد‌ها کمک کند.
متخصص ارتوپدی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: دردهای موجود در عضلات می‌تو‌اند ناشی از کشیدگی، پارگی، اسپاسم یا برش، درد در اثر فعالیت‌های ورزشی یا تصادف و اسپاسم براثر تغییر آب‌وهوا باشد.
دکتر دهقان فرد افزود: گاهی اوقات ضایعاتی مانند تومورها و توده‌ها در عضلات وجود دارد که یکی از علت‌های بروز درد در آن ناحیه است.
مردم استان بوشهر با کمبود ویتامین D روبرو هستند
متخصص ارتوپدی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: بوشهر یکی از استان‌هایی است که مردم با کمبود ویتامین D روبرو هستند و این خود می‌تواند علت ایجاد درد باشد ازاین‌رو قرار گرفتن در معرض آفتاب یا مصرف مکمل ویتامین D به افراد توصیه می‌شود.
دکتر دهقان فرد افزود: با توجه به آب‌وهوای گرم در استان بوشهر در فصل تابستان افراد بیشتر تمایل به ماندن در منزل و در زمستان هم با توجه به سرمای خشک در استان افراد تمایل به ماندن در فضاهای بسته دارند ازاین‌رو توصیه می‌شود افراد حتماً آفتاب‌گیری بیشتری داشته باشند.
مردم استان بوشهر انسان‌های کم‌تحرکی هستند
این جراح استخوان و مفاصل اضافه کرد: مردم استان بوشهر انسان‌های کم‌تحرکی هستند که عدم انجام فعالیت‌های بدنی یکی از دلایل به وجود آمدن درد در بدن است.
 متخصص ارتوپدی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: افرادی که ورزش نکرده و عضلات اطراف مفاصل ضعیفی دارند استخوان‌های آنان توان تحمل وزن را نداشته و بیشتر در معرض آسیب‌دیدگی و کشیدگی‌ها قرار می‌گیرند.
دردهای مزمن را جدی بگیرید
دکتر دهقان فرد اظهار داشت: در برخی مواقع افراد درد را به‌صورت طولانی‌مدت تحمل کرده و با خوددرمانی یا عدم مراجعه به‌موقع به پزشک متخصص مشکلات حادی برای آنان به وجود می‌آید که تشخیص و درمان طولانی‌تری را به همراه دارد ازاین‌رو توصیه می‌شود افراد دردهای مزمن و همیشگی را جدی بگیرند و در زمان مناسب و سریع به پزشک مراجعه کنند.

انتهای پیام/ م.ف 1026

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
دردهای.اسکلتی     فرهنگ.سلامت     متخصص.ارتوپدی     دکتر.محمدرضا.دهقان‌فرد        

تاریخ بروز رسانی:   1 امرداد 1396

تعداد بازدید:   ۱۴

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >