برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از انتقال HIV از مادر به کودک در شهرستان کنگان

18 امرداد 1396
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان گفت: کارگاه آموزشی برنامه (PMTcT) پیشگیری از انتقال HIV از مادر به کودک در شهرستان کنگان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه و مرکز بهداشت شهرستان کنگان مهندس محمد بازیاری در این کارگاه افزود: این کارگاه باهدف ارتقاء و توسعه برنامه PMTCT بوده است و این برنامه یکی از رویکردهای مهم در ایجاد دسترس برای انجام خدمات مشاوره، آموزش، آزمایش HIV و درنهایت درمان و مراقبت مادران باردار HIV مثبت و پیشگیری از مبتلا کودکان متولدشده از مادران مبتلابه HIV می‌باشد.
کارشناسان برنامه ایدز و سلامت خانواده شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان نیز به ارایه مطالب بسته آموزشی PMTCT پرداخت و اهمیت آموزش بکار گیری برنامه توصیه به انجام آزمایش HIV با روش PIT و روش صحیح تست سریع اچ آی وی تأکید کر.
محمدامین شایسته نیا افزود: انتظار می‌رود با توجه به ادغام دو برنامه سلامت باروری و کنترل HIV انگ و تبعیض نسبت به بیماری عفونت HIV کاهش یابد تا دسترسی افراد به خدمات آزمایش و تشخیص و درمان HIV بهتر صورت گیرد.
کارگاه آموزشی پیشگیری از انتقال HIV از مادر به کودک به همت واحد مبارزه با بیماری‌های واگیر و با همکاری واحد سلامت خانواده شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان جهت کلیه مراقبین سلامت و ماماهای شاغل در مراکز خدمات جامع سلامت در محل سالن کنفرانس شبکه بهداشت و درمان این شهرستان برگزار شد.
این کارگاه با حضور رییس و معاون بهداشتی شبکه بهداشتی و درمانی شهرستان کنگان و کلیه کارشناسان واحد مبارزه با بیماری‌های واگیر و سلامت خانواده، کارشناس ایدز و سلامت خانواده شهرستان عسلویه، کارشناس DIC شهرستان، کلیه مراقبین سلامت و ماماهای تحت پوشش این شهرستان برگزار شد.
انتهای پیام/ م.س 3070

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
کارگا.آموزشی     HIV     مهندس.محمد.بازیاری     محمدامین.شایسته‌نیا     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.کنگان    
   

تاریخ بروز رسانی:   18 امرداد 1396

تعداد بازدید:   ۸

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >