طرح تدوین سند جامع سلامت شهرستان دشتستان آغاز شد

25 شهريور 1396
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان از شروع طرح تدوین سند جامع سلامت شهرستان دشتستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان دکتر حسین دارابی در نشست هم‌اندیشی با مشارکت اقشار مختلف مردم شهرستان افزود: هدف از تدوین سند جامع سلامت ارتقای شاخص‌های سلامت و همچنین اجرای عدالت در سلامت با حضور و مشارکت همه نهادهای دولتی و غیردولتی در تمام نقاط شهرستان و مردم می‌باشد.
وی تصریح کرد: در شهرستان دشتستان بر اساس تصمیماتی که در شورای سلامت و امنیت غذایی با حضور و تأکید فرماندار گرفته شد، تدوین سند جامع سلامت بر اساس برنامه زمان‌بندی، انجام می‌شود و در این راه سعی کرده‌ایم از تمامی پتانسیل‌های موجود استفاده کنیم تا در زمان تعیین‌شده به نتیجه مطلوبی برسیم.
دکتر حسین دارابی اظهار داشت: تصمیماتی که در کمیته تخصصی اندیشگاه گرفته می‌شود باید به‌صورت ریشه‌ای و ساختاری باشد و مهم‌ترین معضلات بهداشتی شهرستان را انتخاب و الویت بندی و برنامه‌ریزی نمایند.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان نیز گفت: تشکیل خانه مشارکت‌های مردمی و تعیین نماینده این گروه در سطح شهرستان، همچنین انتخاب و ابلاغ پیام گذران همه دستگاه‌های درگیر در تدوین سند سلامت ازجمله اقدامات انجام‌شده در راستای تدوین سند جامع سلامت می‌باشد.
دکتر ماریا خویش دوست به‌عنوان دبیر اندیشگاه سلامت شهرستان دشتستان افزود: همکاری دستگاه‌های اجرایی در ارتقای امر سلامت می‌تواند نقش عمده‌ای در جامعه داشته باشد و این‌گونه نشست‌ها نماد برجسته‌ای برای تحقق فعالیت‌های بین بخشی و ایجاد الگوی مناسب همکاری در حوزه سلامت است.
نشست هم‌اندیشی با مشارکت اقشار مختلف مردم شهرستان، جهت اولویت‌بندی مهم‌ترین عوامل اجتماعی و اقتصادی مؤثر بر سلامت در پژوهش سرای متقین شهر برازجان برگزار شد.
در این نشست، ده مورد از مهم‌ترین عوامل مؤثر اجتماعی و اقتصادی بر سلامت شهرستان دشتستان که با نظرسنجی تمامی اقشار مختلف مردم و نهادهای دولتی به تصویب رسیده بود، به‌صورت فرم امتیازدهی ارزشیابی گردید که پس از جمع‌بندی این امتیازها، پنج عامل مهم و مؤثر بر سلامت در کمیته تخصصی اندیشگاه سلامت به‌عنوان اولویت‌های اصلی سال 96 شهرستان، جهت برنامه‌نویسی تا پایان شهریور انتخاب خواهد شد.
انتهای پیام/ س.غ 3030


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
سند.جامع.سلامت     دکتر.حسین.دارابی     معاون.بهداشتی     دکتر.ماریا.خویش‌دوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   25 شهريور 1396

تعداد بازدید:   ۱۹

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >