معاون دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
مورد حاد بیماری در بین حجاج استان بوشهر مشاهده نشد/ گزارش تصویری

27 شهريور 1396
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: به‌جز چند مورد بیماری تنفسی خفیف، مورد حادی از بیماری در بین حجاج مشاهده نشد.

 به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، دکتر عبدالمحمد خواجه‌ئیان اظهار داشت: یک تیم ۱۲ نفره هر یک از حجاج هم استانی را در هنگام ورود، ازلحاظ وجود بیماری‌های عفونی و تنفسی مورد معاینه و بررسی قراردادند.
وی خاطرنشان کرد: این تیم متشکل از پرسنل پایگاه مراقبت بهداشتی مرزی هوایی بوشهر، پزشک و کارشناسان منتخب مرکز بهداشت شهرستان بوشهر بوده است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: این معاینات به‌منظور جلوگیری از انتقال بیماری‌های واگیردار از خارج به داخل کشور صورت می‌گیرد.
وی افزود: در این معاینات درجه حرارت بدن تمام زائران با استفاده از تب‌سنج‌های لیزری اندازه‌گیری شده و افراد تب‌دار و همچنین کسانی که سایر علایم بیماری‌های تنفسی را داشته باشند آموزش‌های لازم در رابطه با پیشگیری از انتقال بیماری را دریافت کرده و در صورت لزوم برای بررسی بیشتر به مراکز درمانی ارجاع می‌شوند.
بیش از هزار نفر زائر حج تمتع و عوامل اجرایی همراه آنان، در قالب چهار پرواز طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه به استان بازگشتند.
انتهای پیام/ م.ب 2020


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
معاونت.بهداشتی     حجاج     دکتر.عیدالحمید.خواجه‌ئیان        

تاریخ بروز رسانی:   27 شهريور 1396

تعداد بازدید:   ۶

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگرانارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >