ارایه خدمات رایگان در کلینیک تخصصی دیابت کنگان/ ارایه خدمت به بیش از 550 نفر از بیماران دیابتی در شهرستان کنگان

28 شهريور 1396
کارشناس مبارزه با بیماری‌های غیر واگیر شبکه بهداشت و درمان کنگان گفت: بیش از 550 نفر از بیماران دیابتی در شهرستان کنگان ضمن مراجعه به کلینیک تخصصی دیابت شهرستان، تحت پوشش این کلینیک قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان، اکرم نوروز حقی نوبیجاری افزود: کلینیک تخصصی دیابت کنگان سال 94 در درمانگاه بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان افتتاح و کلیه خدمات توسط پزشکان داخلی به‌صورت رایگان انجام می‌گیرد و تاکنون به 550 بیش از بیمار دیابتی خدمات ارایه شده است.
و ی تصریح کرد: خدمات ارایه شده در این کلینیک تخصصی دیابت شهرستان کنگان شامل سونوگرافی، ام آر ای، اکو قلب، نوار قلب، سی‌تی‌اسکن، آزمایش‌ها، ویزیت کلیه و مجاری ادراری، ویزیت توسط متخصصین قلب و چشم، انجام تست ورزش و سایر خدمات پاراکلینیکی می‌باشد که از طریق ارجاع به‌صورت رایگان جهت بیماران انجام می‌شود.
کارشناس مبارزه با بیماری‌های غیر واگیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان اضافه کرد: پذیرش بیماران شنبه هر هفته با ارجاع تخصصی از سوی مراکز جامع خدمات سلامت به کلینیک صورت می‌پذیرد.
وی خاطرنشان کرد: این خدمات جهت شهروندان جم، دیر، عسلویه، پارسیان نیز طی هماهنگی‌های انجام‌شده به همان شکل انجام می‌شود.
کارشناس مبارزه با بیماری‌های غیر واگیر شبکه بهداشت و درمان کنگان بیان کرد: دیابت شایع‌ترین بیماری غدد متابولیک و غیر واگیر است که به دلیل هزینه‌های درمانی بالا به‌عنوان معضل اجتماعی و اقتصادی مطرح است.
اکرم نوروز حقی نوبیجاری افزود: این بیماری بیشتر افراد 30 تا 65 ساله را درگیر می‌نماید و انتظار می‌رود در ایران تا سال 1404 از هر 7 نفر یک نفر مبتلابه انواع دیابت می‌شود.
وی تصریح کرد: این بیماری در ابتدا هیچ علایم واضحی ندارد و افراد از بیماری خود بی‌خبرند.
کارشناس مبارزه با بیماری‌های غیر واگیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان افزود: اهمیت شناسایی و غربالگری افراد به‌ظاهر سالم در این است که با شناسایی بیمار در هر مرحله می‌توان با آموزش‌های لازم، عوارض بیماری دیابت را کاهش داد.
انتهای پیام/ م. س 3070
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
کلینیک.دیابت     اکرم.نوروزحقی‌نوبیجاری     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.کنگان    

تاریخ بروز رسانی:   28 شهريور 1396

تعداد بازدید:   ۵

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >