اعزام کلینیک سیار دندانپزشکی به مناطق روستایی دیّر

11 مهر 1396
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر گفت: کلینیک سیار دندانپزشکی برای ارایه خدمات رایگان به مناطق روستایی دیّر اعزام شد.

احمد آخوندی در حاشیه اعزام کلینیک سیار دندانپزشکی به روستاهای خط میانی دیّر اظهار کرد: در قالب طرح تحول سلامت یک دستگاه کامیونت کلینیک سیار دندانپزشکی به شهرستان دیّر اختصاص شد که فعالیت خود را با اعزام به مدارس و مناطق روستاها آغاز کرده است.
وی اضافه کرد: در این واحد سیار، خدمات دندانپزشکی با اعزام دندانپزشک به مناطق روستایی و کم برخوردار ارائه می‌شود.
وی افزود: علاوه بر ارائه خدمات پیشگیری و فرهنگ‌سازی برای ارتقای بهداشت دهان و دندان، در این کلینیک خدمات دندانپزشکی به کودکان زیر 14 سال و زنان باردار و شیرده به‌صورت رایگان ارائه می‌شود.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر گفت: مرکز خدمات سلامت دهان و دندان دیّر نیز در ابتدای دولت دوازدهم با افتتاح ساختمان آن و با دارا بودن 2 دستگاه یونیت دندانپزشکی فعالیت خود را آغاز کرده است و خدمات دندانپزشکی در قالب طرح دندانپزشک خانواده به شهروندان دیّری ارایه می‌دهد.
وی گفت: دولت تدبیر و امید گام‌های خوبی برای بهبود و افزایش خدمات دندانپزشکی به مردم برداشته است که اجرای طرح دندانپزشک خانواده، کلینیک سیار دندانپزشکی و ایجاد مراکز سلامت دهان و دندان ازجمله طرح‌های موفق اجراشده در این دولت است.
آخوندی با اشاره به شاخص‌های دندانی در کشور گفت: متأسفانه شاخص پوسیدگی دندان در ایران مناسب نیست اما در 4 سال گذشته شاخص پوسیدگی دندان بهبودیافته و از 2.9 دندان پوسیده به 1.8 در کشور کاهش‌یافته است.
وی تأکید کرد: باید با تداوم آموزش‌های پیشگیرانه و فرهنگ‌سازی به سمت پیشگیری و ارتقای بهداشت دهان و دندان گام برداریم.
با اعزام کلینیک سیار دندانپزشکی به روستاهای احمدآباد و نوکن ضمن ارایه آموزش‌های پیشگیرانه مشکلات دهان و دندان، خدمات دندانپزشکی به ساکنان آن ارایه شد.
انتهای پیام/ ح.ن 3050

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
کلینیک.سیار     دندانپزشکی     احمد.آخوندی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر        

تاریخ بروز رسانی:   11 مهر 1396

تعداد بازدید:   ۸

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >