سرپرست شبکه بهداشت و درمان دشتستان:
طرح ملی بررسی شاخص‌های تغذیه‌ای کودکان در دشتستان اجرا شد

8 آذر 1396
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان از طرح بررسی ملی شاخص‌های تغذیه‌ای کودکان زیر ۵ سال در شهرستان دشتستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، مهندس ماریا خویش دوست پیش از ظهر یکشنبه در نشست فعالان حوزه سلامت اظهار داشت: طرح ملی بررسی شاخص‌های تغذیه‌ای کودکان زیر پنج سال در ۱۵ مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی از اواخر آبان ماه در این شهرستان به مرحله اجرا درآمد.
وی اضافه کرد: در این طرح، وضعیت تن‌سنجی، شاخص‌های تغذیه‌ای، رشد و تکامل و همچنین نشانگرهای ارزشیابی خدمات نظام سلامت بهداشتی در کودکان زیر پنج سال بررسی می‌شود.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان ادامه داد: در این بررسی دو پرسش‌گر با حضور در مراکز و خانه‌های بهداشت و دعوت از مادران دارای کودک زیر ۵ سال پرسشگری و اندازه‌گیری قد و وزن کودکان را انجام می‌دهند.
وی اظهار کرد: در این طرح ۱۳۲ نمونه از کودکان زیر پنج سال در ۱۵ مرکز و خانه بهداشت شهرستان بررسی می‌شوند.
کارشناس مسئول واحد بهبود تغذیه ستاد دشتستان نیز گفت: این طرح حدوداً هر ۱۰ سال یک‌بار برای تعیین وضعیت کوتاه‌قدی، کم‌وزنی، لاغری و اضافه‌وزن به‌عنوان عمده‌ترین شاخص‌های برنامه‌ریزی بهداشتی اجرا می‌شود.
حمیرا دهقانی افزود: هدف از اجرای این مطالعه ملی بررسی وضعیت تن‌سنجی و شاخص‌های دریافت غذایی، رشد و تکامل کودک همراه با برخی شاخص‌های کیفیت ارایه خدمات است.
انتهای پیام/ س.غ 3030

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
شاخص‌های.تغذیه‌ای     مهندس.ماریا.خویش‌دوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   8 آذر 1396

تعداد بازدید:   ۱۲

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >