یک متخصص مغز و اعصاب:
سکته مغزی سومین عامل مرگ‌ومیر در بین بیماری‌های قلبی و عروقی در استان بوشهر است

27 آذر 1396
متخصص مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: بیمار‌ی‌های قلبی و عروقی نخستین عامل مرگ‌ومیر در استان بوشهر است که دراین‌بین سکته مغزی سومین عامل مرگ‌ومیر را به خود اختصاص داده است.

دکتر هومان سلیمی پور با اشاره به اینکه سکته مغزی در افراد بالای 50 سال بسیار دیده می‌شود افزود: با تنگ شدن و سفت شدن عروق و ایجاد لخته، مغز دارای انسداد می‌شود و بیمار دچار علائمی شده که به آن سکته مغزی می‌گویند.
وی تصریح کرد: بالا رفتن سن، افزایش فشارخون، چربی خون، بی‌تحرکی و چاقی و دیابت از عوامل مهمی هستند که باعث ایجاد سکته مغزی می‌شوند.
دکتر سلیمی پور بیان داشت: از دیگر دلایل ابتلا به سکته مغزی می‌توان به استعمال دخانیات اشاره کرد که نقش به سزایی در ابتلای افراد به این بیماری دارد.
متخصص مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: انحراف یک‌طرفه صورت، فلج دست‌وپا در همان قسمت از بدن و اختلال در تکلم از شایع‌ترین علائم این بیماری بوده و باید بلافاصله برای درمان فرد بیمار اقدام شود.
وی خاطرنشان کرد: درصورتی‌که فرد بیمار در زمان مناسب به بیمارستان و پزشک متخصص رسانده شود درمان می‌شود اما اگر بعد از زمان طلایی به مراکز درمانی منتقل شود مجاز به درمان نیستیم.
زمان طلایی برای رساندن بیمار دچار سکته مغزی به بیمارستان 3 ساعت است
دکتر سلیمی پور افزود: زمان طلایی از مشاهده اولین علائم سکته مغزی 3 ساعت است و ما اجازه نداریم بعد از گذشت این زمان به بیمار دارو بدهیم زیرا این‌یک داروی لیزکننده خون است و ممکن است باعث ایجاد خونریزی کشنده در فرد بیمار شود.


انتهای پیام/ م.ف 1026

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
سکته.مغزی     متخصص.مغزواعصاب     فرهنگ.سلامت     دکتر     هومان.سلیمی‌پور    

تاریخ بروز رسانی:   27 آذر 1396

تعداد بازدید:   ۳۳

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >