حمایت از کودکان و نوجوانان زلزله‌زده غرب کشور در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر/ گزارش تصویری

28 آذر 1396
جشنواره مهر ماندگار به‌منظور حمایت از کودکان و نوجوانان زلزله‌زده غرب کشور در پردیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد.

در آیین افتتاحیه این جشنواره که تعدادی از مسئولان دانشگاه حضور داشتند، رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با تقدیر از برگزارکنندگان این جشنواره گفت: ما در برابر حوادث و اتفاقاتی که برای هم‌وطنانمان می‌افتد نمی‌توانم بی‌تفاوت باشیم و آنچه در توان داریم برای کاستن از رنج و درد آنان باید انجام دهیم.
 دکتر سعید کشمیری افزود: در زلزله کرمانشاه حدود ۹۰ کودک یتیم شده‌اند که بعضی از آن‌ها هم پدر و هم مادر خود را ازدست‌داده‌ و بسیاری از کودکان دچار آسیب‌های روحی شدید شده‌اند.
 وی بیان داشت: استان بوشهر بازسازی ۶ روستا در استان کرمانشاه را برعهده‌گرفته که این ۶ روستا در دوران جنگ تحمیلی در اشغال رژیم  بعثی عراق بودند و پس از زلزله حتی یک‌ خانه سالم در این روستاها وجود ندارد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: کار دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در حمایت از کودکان و نوجوانان آسیب‌دیده از زلزله کرمانشاه کار بسیار ارزشمند و دارای پیام است و پیام آن این است که در مشکلاتی که برای این دسته از هم‌وطنانمان پیش‌آمده شریک هستیم.
 دبیر جشنواره مهر ماندگار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گفت: در حوادثی که برای کشور پیش می‌آید دانشجویان به‌عنوان موتور حرکت آفرین، نقش ایفا می‌کنند و در زلزله کرمانشاه دانشجویان همه تلاش خود را برای همدردی با آنان به کار گرفته‌اند.
 فاطمه فقیه افزود: دانشجویان بسیجی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در یک حرکت خودجوش تصمیم گرفتند با ارایه کارهای هنری ،دستی و فروش آن‌ها به نفع کودکان و نوجوانان کرمانشاهی، در تسکین آلام این عزیزان سهیم شوند.
 جشنواره غذاها، آثار هنری و محصولات فرهنگی ویژه حمایت از کودکان و نوجوانان زلزله‌زده غرب کشور با عنوان مهر ماندگار روزهای دوشنبه و سه‌شنبه 27 و 28 آذرماه در سایت پردیس دانشگاه برگزار شد.
مسئولان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، اساتید، کارکنان، دانشجویان و سازمان های مردم  در این جشنواره هر یک مبالغی برای کمک به زلزله‌زدگان اهدا کردند.
گفتنی ست این جشنواره توسط بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد.
انتهای پیام/ س. ر 2050
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
جشنواره     مهر.ماندگار     دکتر.سعید.کشمیری        

تاریخ بروز رسانی:   28 آذر 1396

تعداد بازدید:   ۸

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگرانارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >