ارایه خدمات دندانپزشکی به روستائیان و عشایر شهرستان دیر

29 آذر 1396
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر از ارایه خدمات دندانپزشکی به مردم ساکن روستا‌ها، مناطق سخت گذر و عشایر شهرستان دیر خبر داد.

مهندس احمد آخوندی در حاشیه اعزام کلینیک سیار دندانپزشکی به مناطق عشایری شهرستان دیر اظهار کرد: طرح تحول نظام سلامت بر دسترسی عادلانه مردم به مراقبت‌های موردنیاز سلامت و حفاظت مالی در برابر هزینه‌های سلامت تأکید دارد.
وی افزود: خدمات دندانپزشکی و کمک به ارتقا شاخص‌های سلامت دهان و دندان از اولویت‌های مهم طرح تحول نظام سلامت است.
مهندس احمد آخوندی تصریح کرد: وزارت بهداشت در دولت تدبیر و امید در یک اقدام ابتکاری کلینیک‌های سیار دندانپزشکی را برای ارائه خدمات سلامت دهان و دندان به مناطق محروم کشور طراحی و راه‌اندازی کرده است.
اعزام چندین‌باره کلینیک سیار دندانپزشکی به مناطق روستایی و عشایری
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر با اشاره به فعالیت کاری دندان‌پزشکان در کلینیک سیار دندان‌پزشکی گفت: با توجه به جدول کاری و زمان‌بندی دندان‌پزشکان، امیدوار هستیم کلینیک سیار دندانپزشکی در چندین نوبت در سال به‌تمامی 53 روستای دارای سکنه و مناطق عشایری شهرستان دیر اعزام و خدمات دندانپزشکی به ساکنین آن مناطق ارایه دهد.
مهندس احمد آخوندی به امکانات کلینیک‌های سیار دندانپزشکی اشاره کرد و گفت: این کلینیک‌ها مجهز به امکانات یک مطب دندانپزشکی ازجمله یونیت، دستگاه رادیوگرافی، اتوکلاو، منبع آب و تخلیه آب، آمالگاماتور، لایک کیو، جرم‌گیری و حتی GPS است.
وی در خصوص خدمات قابل ارایه در کلینیک سیار دندانپزشکی گفت: جرم‌گیری و بروساژ، ترمیم و کشیدن دندان‌های شیری و دائمی، پالپوتومی، درمان پالپ زنده و رادیوگرافی تک دندان، فلوراید‌تراپی، فیشورسیلنت و درمجموع خدمات دندانپزشکی در سطوح اول و دوم را در مناطق روستایی شهرستان انجام خواهند داد.
ارایه خدمات رایگان دندان‌پزشکی به دانش‌آموزان
وی اضافه کرد: این کلینیک خدمات سطح یک و دو دندانپزشکی را به‌صورت رایگان به گروه‌های هدف که کودکان و دانش‌آموزان زیر 14 سال در مناطق محروم، صعب‌العبور و عشایری است، ارائه می‌دهد.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر با اشاره به رضایت‌مندی مردم از خدمات دندان‌پزشکی گفت: با راه‌اندازی کلینیک‌های سیار دندانپزشکی سطح دسترسی روستائیان و عشایر به خدمات دندانپزشکی افزایش‌یافته است.
وی به احداث ساختمان مرکز خدمات سلامت دهان و دندان دیر اشاره کرد و گفت: در طی چهار سال اخیر 3 یونیت دندان‌پزشکی نیز برای واحدهای بهداشت دهان و دندان مراکز خدمات جامع سلامت خریداری‌شده است.
مهندس احمد آخوندی افزود: در حال حاضر 6 دندان‌پزشک در واحدهای دندان‌پزشکی مراکز خدمات جامع سلامت دیر، آبدان و بردخون فعال هستند و خدمات دندان‌پزشکی به مردم ارایه می‌دهند.

انتهای پیام/ ح.ن 3050

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
خدمات.دندانپزشکی     مهندس.احمد.آخوندی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر        

تاریخ بروز رسانی:   29 آذر 1396

تعداد بازدید:   ۱۵

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >