توسط شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان صورت گرفت؛
برگزاری کارگاه تغذیه سالم در اردوگاه حرفه‌آموزی استان بوشهر

30 دی 1396
به مناسبت کمپین ملی تغذیه سالم، کارگاه آموزشی تغذیه سالم جهت کارکنان و سربازان وظیفه اردوگاه حرفه‌آموزی استان توسط شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، کارشناس تغذیه مرکز خدمات جامع سلامت شهیدفرهی، در رابطه با شعار هفته بسیج ملی با عنوان پیشگیری از اضافه‌وزن و چاقی با تغذیه سالم گفت: یکی از مشکلات مربوط به تغذیه، مبحث چاقی و اضافه‌وزن است که عوامل مختلفی در آن تأثیر دارند، اما یکی از مهم‌ترین عوامل مؤثر بر آن سبک زندگی است.
علیرضا مهاجری افزود: سبک زندگی متأثر از تغذیه، تحرک و ورزش است که متأسفانه برنامه مناسبی برای این موضوع وجود ندارد و باید با آموزش‌های مداوم در همه مقاطع تحصیلی و نهادها و ادارت دولتی سبک زندگی مردم تغییر و اصلاح شود.
کارشناس تغذیه مرکز خدمات جامع سلامت شهید فرهی با اشاره به اینکه عمدتاً رژیم‌های غذایی نامناسب موجب چاقی در فرد می‌شود ابراز داشت: مصرف مواد غذایی با توجه به نیاز بدن و جلوگیری از انباشت قند و چربی در تغذیه صحیح مدنظر است که بر سلامت ما اثر می‌گذارد.
علیرضا مهاجری در ادامه راهکارهای تغذیه‌ای مناسب و گروه‌های مواد غذایی را تشریح و در پایان پاسخ گوی سؤالات تغذیه‌ای افراد شرکت‌کننده در کارگاه شد.
احمدی خرم مسئول واحد سلامت، اصلاح و تربیت اردوگاه نیز خاطرنشان کرد: طبق تفاهم‌نامه منعقدشده، در سال گذشته در مناسبت‌های مختلف، برنامه‌های آموزشی خوبی با همکاری شبکه بهداشت و درمان در اردوگاه حرفه‌آموزی استان برگزارشده است و امیدواریم این همکاری مستمر و ادامه داشته باشد.

انتهای پیام/س.غ 3030

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
کمپین.تغذیه     علیرضا.مهاجری     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   30 دی 1396

تعداد بازدید:   ۲۲

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >