تاکنون ۳۰۰ اثر به دبیرخانه استانی جشنواره سیمرغ ارسال‌شده است

15 بهمن 1396
تاکنون حدود ۳۰۰ اثر در بخش‌های مختلف هنری و ادبی، به دبیرخانه استانی جشنواره بین‌المللی سیمرغ ارسال‌شده است.

دبیر استانی کمیته سفیران فرهنگی جشنواره سیمرغ در گفت‌وگوی اختصاصی با مفدا بوشهر با اعلان این خبر گفت: از این تعداد آثار ارسال‌شده به دبیرخانه جشنواره ۲۰۰ مورد آن را در سامانه، ثبت کردیم و ۱۰۰ مورد دیگر را با توجه به اتمام امتحانات سفیران و دانشجویان، به‌زودی در سامانه جشنواره بین‌المللی سیمرغ وزارت بهداشت ثبت خواهیم کرد.
حیدر حاجی‌زاده افزود: علاوه بر این، یک نمایش خیابانی و یک نمایش صحنه‌ای از دبیرخانه و دو نمایش و سه نمایشنامه خوانی از انجمن اسلامی دانشجویان در حال تمرین هستند و چهار فیلم کوتاه، پنج استندآپ کمدی، ۱۰ مورد مجری‌گری، سه مستند و تیزرسازی پس از فیلم‌برداری و تدوین در سامانه ثبت خواهد شد.
وی بابیان اینکه ثبت آثار این جشنواره تا پایان روز ۲۵ بهمن ادامه خواهد داشت گفت: در بخش‌های هنرهای تجسمی شامل عکاسی، طراحی و کاریکاتور، از کارکنان جامعه پزشکی و دانشجویان آثار باکیفیتی به دبیرخانه ارسال‌شده که امیدواریم در مرحله کشوری آن‌ها را ببینیم.
وی با اشاره به برنامه‌های اجراشده توسط دبیرخانه استانی جشنواره سیمرغ بیان داشت: فعالیت‌های غیررسمی و برنامه‌ریزی‌هایی برای جذب دانشجویان علوم‌ پزشکی و غیر علوم پزشکی، کارکنان و اساتید و جامعه پزشکی از 18 تیرماه آغاز شد و کانال تلگرامی اطلاع‌رسانی دبیرخانه شروع به فعالیت‌ کرد و اولین نشست هم‌اندیشی معاونین و مدیران فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی در همین تاریخ برگزار شد و نتیجه آن برنامه‌ریزی جذب دانشجویان جدیدالورود در سال تحصیلی جاری بود.
حاجی‌زاده افزود: اولین جلسه‌ غیررسمی سفیران فرهنگی در تاریخ ۴ مهرماه باهدف جذب دانشجویان سال بالایی برگزار شد که به دلیل اهمیت بالای استفاده از تجربیات دانشجویان جشنواره سال گذشته و لزوم اطلاع‌رسانی حداکثری، از دانشجویان فعال سال‌های گذشته در بخش‌های مختلف جشنواره استفاده شد.
وی گفت: نظرسنجی ۲۱ مهرماه، کمک زیادی به دبیرخانه جشنواره برای اولویت‌بندی برگزاری کارگاه‌ها کرد و بر همین اساس، کارگاه‌های نمایش، مجری‌گری، هنرهای تجسمی (اعم از طراحی، نقاشی، پوستر سازی و عکاسی و...) تشکیل شد. همچنین ۸ آبان ماه، با همکاری انجمن اسلامی و کارگروه بهداشت برای جذب دانشجویان با شعار اهمیت دادن به‌سلامت محیط‌زیست، که خودمحور مهمی از موضوعات جشنواره است، اقدام به برگزاری پویش پاک‌سازی محیط دانشگاه کردیم.
دبیر استانی کمیته سفیران فرهنگی جشنواره سیمرغ افزود: در همایش دانشجویان جدیدالورود که با برنامه‌ریزی معاونت فرهنگی دانشجویی و اعضای اکثر کانون‌ها و تشکل‌ها برگزار شد همه بخش‌های جشنواره سیمرغ تشریح و از دانشجویان برای پیوستن به نهمین جشنواره فرهنگی دعوت شد و در این همایش ریاست دانشگاه و هیئت همراه از غرفه جشنواره بین‌المللی سیمرغ بازدید کردند.
وی گفت: با اعلام رسمی فراخوان جشنواره در تاریخ ۱۱ آبان ماه، چارت تشکیلاتی دبیرخانه با همکاری کارشناس محترم، خانم عباسپور تهیه و تنظیم شد و در تاریخ ۲۹ آبان جلسه تبیین جشنواره بین‌المللی سیمرغ با حضور معاونین و مدیران دانشگاه‌های بوشهر و همکاری سفیر دانشجویان کشور و روابط عمومی معاونت برگزار شد که نتیجه آن همکاری دانشگاه‌های دیگر در معرفی جشنواره بود.
حاجی‌زاده افزود: از تاریخ ۳۰ آبان، جلسات تمرینی نمایش ویژه جشنواره با عنوان "فرشته‌ای با کفش‌های اسکیت" با نظارت استاد برجسته احمد آرام آغاز شد و دیگر کارگاه‌ها نیز هر هفته در تاریخ و ساعت تعیین‌شده برگزار شد که علاوه بر دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی، دانشجویان دانشگاه‌های خلیج‌فارس، آزاد اسلامی، لیان و فرهنگیان نیز در این کارگاه‌ها شرکت کردند.
وی ادامه داد: در زمینه اطلاع‌رسانی، دبیرخانه بوشهر با فعالیت سفیر گرافیست، سفیران خوابگاهی و دانشکده، تمامی خوابگاه‌ها و دانشکده‌ها را تحت پوشش قراردادند همچنین به گزارش سفیر بیمارستان‌ها، تمامی مراکز بهداشتی درمانی و بیمارستان‌های دیر، کنگان، خورموج، دیلم و گناوه و بیمارستان‌های خلیج‌فارس و قلب بوشهر تحت پوشش همگانی اطلاع‌رسانی قرار گرفت و آثار باکیفیتی به دست ما رسید.
حاجی‌زاده خاطرنشان کرد: در دبیرخانه جشنواره، سعی کردیم در رشته‌های استندآپ و مشاعره‌ سلامت، نیروهای قوی را انتخاب و به‌زودی به دبیرخانه مرکزی معرفی کنیم؛ همچنین سعی داریم با توجه به پتانسیل و ظرفیت خوب دانشگاه آزاد اسلامی در بخش فیلم و مستندسازی زمینه فعالیت آنان را فراهم کنیم.
انتهای پیام/ س.ر 2050

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
جشنواره.سیمرغ     حیدر.حاجی‌زاده     معاونت.دانشجویی.فرهنگی        

تاریخ بروز رسانی:   15 بهمن 1396

تعداد بازدید:   ۱۰

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگرانارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >