مصرف هر نخ سیگار 5 و نیم دقیقه از عمر انسان می‌کاهد

25 بهمن 1396
کارشناس برنامه دخانیات مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: مصرف هر نخ سیگار 5 و نیم دقیقه از عمر انسان می‌کاهد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، رضا تندی در نشست آموزشی کارکنان پاکبان سازمان مدیریت پسماند شهرداری بوشهر افزود: یکی از مهم‌ترین‌ عوارض‌ و پیامدهای‌ ناشی از مصرف دخانیات می‌توان به تنگی عروق کرنر و رگ‌های قلبی اشاره کرد که به‌مرورزمان، تنگی این عروق، سکته‌های قلبی را در پی خواهد داشت.
وی تصریح کرد:‌ استعمال دخانیات باعث از بین بردن پروتئین‌های انعطاف دهنده پوست و تحلیل بردن ویتامین آ و محدود کردن جریان خون در عروق پوست می‌شود.
کارشناس برنامه دخانیات مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گرایش زنان بوشهری به مصرف قلیان را نگران‌کننده دانست و اعلام داشت: در سال‌های اخیر با افزایش تعداد زنان سیگاری، گرایش به دخانیات در جمعیت زنان روندی صعودی داشته که تداوم این روند نگران‌کننده است.
وی افزود: سیگار کشیدن مضر و زیان‌آور است، نه‌تنها به دلیل وجود رابطه بین سیگار و سرطان ریه، بلکه مصرف سیگار عوامل خطرزای بیماری‌های قلبی عروقی را افزایش می‌دهد و اگر سیگار مصرف کنید، خطر حمله قلبی یا سکته مغزی در شما دو برابر افراد غیر سیگاری خواهد بود.
رضا تندی در خصوص عوارض مصرف دخانیات اظهار داشت: از عوارض مصرف قلیان و دخانیات می‌توان به کچلی، آب‌مروارید، چین‌وچروک پوست سرطان پوست، پوکی استخوان، زخم معده، فساد دندان‌ها، بیماری‌های قلبی عروقی ،تنگی عروق کرنر و رگ‌های قلبی اشاره کرد که به‌مرورزمان، تنگی این عروق، سکته‌های قلبی را در پی خواهد داشت.
کارشناس برنامه دخانیات مرکز بهداشت شهرستان بوشهر با اشاره به اینکه دود سیگار‌ و قلیان حاوی‌ 4 هزار ماده سمی و خطرناک‌ است‌ اظهار کرد: برای تولید توتون‌های معطر‌ مواد نامرغوب‌ و کپک‌زده را به مدت 8 هفته‌ در معرض‌ تماس با انواع اسانس‌ها و مواد شیمیایی‌ مختلف‌ قرار می‌دهند تا افراد‌ به علت‌ رایحه مناسب این توتون‌ها جذب آنها شوند‌.
نشست آموزشی کارکنان پاکبان سازمان مدیریت پسماند شهرداری بوشهر به مناسبت روز جهانی کارگر در سالن اجتماعات سازمان تبلیغات اسلامی بوشهر برگزار شد.

انتهای پیام/ ا.س- 3000
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
نشست     رضا.تندی     مرکز.بهداشت.بوشهر    
تعداد بازدید:   ۶۱

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >