کارشناس بهداشت محیط و حرفه‌ای مرکز بهداشت شهرستان بوشهر:
برای آرامش کودکان از رنگ‌های روشن در محیط مهدکودک‌ها استفاده شود

25 بهمن 1396
کارشناس بهداشت محیط و حرفه‌ای مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: مهدکودک‌ها خانه دوم کودکان و مکانی برای پرورش جسم و روح آن‌ها محسوب می‌شود بنابراین برای آرامش کودکان از رنگ‌های روشن در محیط مهدکودک‌ها استفاده شود.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، مهندس صدیقه جهانبخت عنوان داشت: واحد بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان بوشهر با نگاهی به وضعیت بهداشت محیط مهدکودک‌ها که درواقع خانه دوم کودکان و همچنین مکانی برای پرورش جسم و روح آنها محسوب می‌شود اقدام به آموزش مربیان مهدکودک‌ها جهت جلوگیری از بروز حوادث ناخوشایند کرد.
وی اضافه داشت: ارتقای سطح آگاهی متولیان در امر آموزش به کودکان از دلایل تأثیرگذار در بهبود شرایط بهداشت و ایمنی می‌باشد، به همین منظور کارگاه آموزشی آشنایی با قوانین و مقررات بهداشت محیط در مهدکودک‌ها ویژه مدیران و مربیان در مرکز بهزیستی شهرستان بوشهر برگزار شد.
مهندس صدیقه جهانبخت در خصوص اقدامات محیطی شاغلین اظهار داشت: بهتر است در محیط مهدکودک‌ها از لباس‌های یکدست و به رنگ روشن استفاده نموده زیرا ایجاد بستر روانی و معنوی مناسب در راستای رشد کودکان بسیار حایز اهمیت است.
وی تصریح کرد: بایستی از موارد حفاظتی کپسول آتش‌نشانی همچون خواندن تاریخ انقضاء، پر بودن به‌موقع و سالم بودن آن اطمینان حاصل کرده و برای شارژ سالیانه به مراکز مجاز فرستاده شود.
این کارشناس همچنین در خصوص تهویه مناسب اتاق‌ها جهت تأمین هوای تمیز، تهیه وسایل بازی استاندارد و ایمنی آنها و برقراری شرایط بهداشتی در محیط آشپزخانه که از مکان‌های بسیار حساس در مهدکودک‌ها محسوب می‌شود توضیحاتی ارایه کرد.

انتهای پیام/ ا.س- 3000


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
تعداد بازدید:   ۱۲

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >