با حضور مسئولین شهرستان دیر:
جشنواره غذای سالم در پارک گلدانو شهر آبدان برپا شد

25 بهمن 1396
جشنواره غذای سالم با تأکید بر غذاهای بومی و سنتی با حضور مسئولین شهرستان دیر در پارک گلدانو شهر آبدان برگزار شد.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر در حاشیه برپایی این جشنواره اظهار کرد: برگزاری جشنواره‌های غذا سالم سبب ترغیب به پخت غذاهایی با فاکتورهای سلامت و در نتیجه ارتقای فرهنگ سلامت در جامعه خواهد شد.
مهندس احمد آخوندی گفت: این جشنواره که به مناسبت بسیج اطلاع‌رسانی تغذیه و باهدف اصلاح و ارتقای فرهنگ تغذیه برگزار شد سعی بر ترویج و احیای غذاهای سالم و محلی دارد که نقش مؤثری در سلامت انسان‌ها دارند.
وی افزود: بیش از 50 نوع غذای سنتی و محلی ازجمله آش، شله، انواع ژله، غذای محلی، انواع سالاد و دسر در این جشنواره به نمایش گذاشته شد.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر با تأکید بر مصرف غذاهای محلی سالم اظهار داشت: رابطه مستقیم غذا با تندرستی و سلامت جسمی و حتی روانی مورد تأکید و تأیید دانشمندان علوم تغذیه است، بنابراین غذاهای محلی با توجه به ارزش غذایی بالا جایگزین مناسبی برای غذاهای امروزی است.
وی یکی از عوامل اصلی ابتلا به بیماری فشارخون را تغذیه نامناسب و میزان بالای استفاده از نمک در غذاهای مصرفی دانست و یادآور شد: گرایش به غذاهای فست فودی که غالباً شور مزه بوده و در تهیه آنها از میزان بالای نمک استفاده می‌شود سلامت جسمانی افراد جامعه را تهدید کرده و آنها را در معرض ابتلا به بیماری فشارخون قرار می‌دهد.
مهندس آخوندی افزود: شرکت‌کنندگان در این جشنواره که با همکاری مهد آرزو و مهد قرآنی مائده برگزار شد با معرفی غذای خود از طرز تهیه آن، مواد استفاده‌شده، میزان کالری، میزان استفاده از طعم‌دهنده‌ها و نمک و همچنین میزان غنای پروتئینی به رقابت پرداختند.
در پایان پس از پایش و ارزیابی غذاهای تهیه‌شده به افراد برتر که شاخص‌های مهم غذایی اهم از استفاده از گروه‌های اصلی غذایی، عدم استفاده از رنگ‌های غیرمجاز، عدم استفاده از روغن جامد، سفره‌آرایی مناسب، رعایت نکات بهداشت مواد غذایی و طمع و مزه مطلوب رعایت نمودند هدایایی تقدیم شد.
در این مراسم فرماندار دیر، معاون سیاسی اجتماعی فرماندار، سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر و جمعی از مسئولین شهرستان حضور داشتند.
انتهای پیام/ ح.ن 3050

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
جشنواره.غذا     مهندس.احمد.آخوندی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر    

تاریخ بروز رسانی:   25 بهمن 1396

تعداد بازدید:   ۱۴

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >