اجرای طرح تزریق واکسن مننژیت ویژه کارکنان و زندانیان اداره زندان شهرستان دشتستان

25 ارديبهشت 1397
در راستای اهداف ارتقای سطح سلامت، با تزریق واکسن رایگان مننژیت زندانیان و پرسنل کادر و وظیفه اداره زندان شهرستان دشتستان در برابر این بیماری ایمن‌سازی شدند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان در این خصوص گفت: ارتقای سطح سلامت زندانیان یکی از اهداف مهم حوزه سلامت می‌باشد و این اقدام در راستای ارتقای سلامت عمومی مددجویان زندان برازجان و نیز پیشگیری از بیماری در گروه‌های پرخطر انجام گرفت.
مهندس ماریا خویش دوست با اشاره به زندگی جمعی در زندان‌ها و اهمیت تزریق واکسن مننژیت افزود: مننژیت یک بیماری ویروسی است که موجب عفونت پرده مغزی شده و عوارض مهلکی به دنبال دارد و در این طرح بر آن شدیم که این تزریق در مورد تعداد 600 نفر از مددجویان زندانی که احتمال ابتلا بیشتری دارند، در این طرح قرار بگیرند.
وی با تأکید بر حفظ سلامت مددجویان گفت: اگر بیماری در محیط بسته‌ای مثل زندان به‌صورت اپیدمی دربیاید مشکلات عدیده‌ای را برای مددجویان و محیط زندان به وجود می‌آورد.
مهندس ماریا خویش دوست اظهار داشت: بنابراین در سطح زندان رسیدگی به نکات بهداشتی هم برای کارکنان و هم برای مددجویان ضروری است و در این خصوص راهکارهایی را پیش‌بینی کرده‌ایم که ازجمله این اقدامات حضور تیم سلامت مرکز خدمات جامع سلامت شهید فرهی به‌عنوان مرکز معین اداره زندان و اردوگاه حرفه‌آموزی و کاردرمانی به‌صورت فصلی و واکسیناسیون مددجویان است.
گفتنی است، طی هماهنگی به‌عمل‌آمده با رییس زندان و با حضور کارشناسان مبارزه با بیماری‌های شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان در طی دو روز به 600 نفر از مددجویان واجدین شرایط زندان برازجان واکسن مننژیت تزریق شد.
انتهای پیام/ س.غ 3030
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
واکسن.مننژیت     زندانیان     مهندس.ماریا.خویش‌دوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   25 ارديبهشت 1397

تعداد بازدید:   ۶

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >