سه طرح بهداشتی در روستای هلیله بوشهر افتتاح شد/عیدی حوزه سلامت به مردم شریف هلیله شهرستان بوشهر

23 خرداد 1397
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: مرکز خدمات جامع سلامت، 2 پانسیون پزشکان و خانه بهداشت روستای هلیله از توابع شهرستان بوشهر با 15 میلیارد ریال اعتبار به بهره‌برداری رسید.

دکتر سعید کشمیری روز چهارشنبه در این آیین عنوان داشت: مرکز خدمات جامع سلامت روستای هلیله با زیربنای 310 مترمربع احداث‌شده است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بابیان اینکه این طرح‌ها عیدی حوزه سلامت به مردم شریف هلیله شهرستان بوشهر است افزود: 2 پانسیون پزشکان و خانه بهداشت روستای هلیله نیز با زیربنای 185 مترمربع احداث‌شده است.
وی اظهار کرد: بر اساس طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت و طی تفاهم‌نامه مشترک بین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و استانداری بوشهر 11 مرکز خدمات جامع سلامت، احداث یک مرکز آموزش مراقبت‌های بهداشتی اولیه، 2 کلینیک بهداشت دهان و دندان، یک آزمایشگاه جامع سلامت و احداث ستاد مرکز بهداشت شهرستان در شهرستان بوشهر در حال اجرا، تکمیل و یا به بهره‌برداری رسیده است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: گسترش شبکه‌های بهداشت و درمان یکی از افتخارات نظام جمهوری اسلامی است که در استان بوشهر این امر به‌صورت 100 درصد انجام‌شده و تمام روستاهایی که باید خانه بهداشت داشته باشند از این امکانات برخوردار هستند.
وی یادآور شد: میانگین عمر ساختمان‌های مراکز بهداشتی درمان ابتدای دولت تدبیر و امید ۲۵ سال بوده و هم‌اکنون میانگین عمر آن‌ها به ده سال رسیده است یعنی اینکه این مراکر نوسازی، بهسازی و بازسازی شده اند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در هفته دولت امسال 60 پروژه در حوزه سلامت در این استان به بهره‌برداری می‌رسد.
وی بابیان اینکه هم‌جواری با نیروگاه اتمی دارای محاسن و معایبی است گفت: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با انعقاد تفاهم‌نامه‌ای با نیروگاه اتمی بوشهر از ماه آینده بسته‌هایی برای ایمنی مردم این منطقه توزیع می‌کند.
دکتر کشمیری افزود: بسته‌های یادشده از سوی نیروگاه اتمی تهیه و آموزش‌های لازم از سوی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ارایه و با نظارت پدافند غیرعامل و استانداری انجام می‌شود.
انتهای پیام/ م.غ 1023

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
افتتاح     دکتر.سعید.کشمیری     مرکز.هلیله    

تاریخ بروز رسانی:   23 خرداد 1397

تعداد بازدید:   ۴

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >