پیشگیری از انتقال بیماری مادر به کودک از راهبردهای علمی در پیشگیری از انتقال بیماری‌های آمیزشی است

11 تير 1397
سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: پیشگیری از انتقال بیماری از مادر به کودک یکی از راهبردهای علمی و استراتژیک در پیشگیری از انتقال HIV/AIDS و بیماری‌های آمیزشی در برنامه‌های ملی است.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر؛ مهندس حسن فخرایی در خصوص ارایه خدمات در این برنامه عنوان داشت: پیوند خدمات سلامت جنسی و باروری با خدمات HIV/AIDS و عفونت‌های آمیزشی که با عنوان PMTCT شناخته می‌شود می‌تواند اثر قابل‌توجهی در کنترل همه‌گیری این بیماری‌ها داشته باشد و در حال حاضر حمایت‌های جهانی معطوف به شناسایی و به‌کارگیری هرچه بیشتر این اتصالات است.
وی اضافه کرد: تقویت پیوند بین این دو برنامه و همکاری و هماهنگی هرچه بیشتر آن‌ها، به میزان پاسخگویی می‌افزاید و حرکت در جهت دستیابی به اهداف برنامه استراتژیک ایدز را طی سال‌های آینده تسریع می‌کند.
این مقام مسئول اضافه داشت: پیوند برنامه‌های سلامت باروری و برنامه‌های کنترل HIV و عفونت‌های آمیزشی به‌منظور حذف انتقال HIV و سیفلیس از مادر به نوزاد بر چهار محور دوران قبل از بارداری، بارداری، زایمان، دوران نوزادی، شیرخوارگی و کودکی برنامه‌ریزی‌شده است که در حال حاضر در کلیه مراکز خدمات جامع سلامت و پایگاه‌های سلامت در حال اجرا است.
زهرا رنجبر دهقان کارشناس آموزش و ارتقاء سلامت مرکز بهداشت شهرستان بوشهر نیز بیان داشت: با توجه به اهمیت موضوع و لزوم اطلاع‌رسانی آن به کلیه اقشار مردم، کمیته علمی و فنی رسانه در راستای طرح فوق‌الذکر در مرکز بهداشت با حضور مسئولین و کارشناسان مرتبط با برنامه برگزار شد.
انتهای پیام/ ا.س- 3000
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
بیماری‌های.آمیزشی     مهندس.حسن.فخرایی     مرکز.بهداشت.بوشهر        

تاریخ بروز رسانی:   11 تير 1397

تعداد بازدید:   ۷

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >