توسط مرکز بهداشت شهرستان بوشهر؛
مراقبت‌های بهداشتی و درمانی اولیه برای حجاج استان بوشهر انجام شد

2 امرداد 1397
کارشناس مسئول واحد مبارزه با بیماری‌های مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: مراقبت‌های بهداشتی و درمانی اولیه برای حجاج استان بوشهر توسط مرکز بهداشت شهرستان انجام شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، دکتر زهره زمانیان عنوان داشت: تمام تلاش دست‌اندرکاران سلامت در راستای حفظ سلامت حجاج، آموزش بهداشت فردی جهت پیشگیری از ابتلا به انواع بیماری‌های عفونی و تنفسی است.
وی بابیان اینکه خود مراقبتی مهم‌ترین راه پیشگیری از بیماری حجاج است اظهار کرد: همه‌ساله با حضور بسیاری از کشورها در مراسم حج، امکان بروز بیماری‌های واگیردار وجود دارد، بنابراین علاوه بر آمادگی تیم پزشکی و درمان حجاج، تمامی اقدامات لازم برای پیشگیری از شیوع بیماری‌ها جهت اعزام حجاج به خانه خدا در نظر گرفته می‌شود و تمام تلاش ما در راستای حفظ سلامت حجاج، آموزش بهداشت فردی جهت پیشگیری از ابتلا به انواع بیماری‌های عفونی و تنفسی است.
دکتر زهره زمانیان افزود: مرکز بهداشت شهرستان بوشهر باهدف پیشگیری و کنترل رخدادهای بهداشتی و بیماری‌های واگیر در زمان اعزام زائران به حج تمتع ۹۷ و جلوگیری از گسترش انتقال بیماری علی‌الخصوص بیماری‌های تنفسی و انگلی_روده‌ای اقدامات آموزشی شامل برگزاری ۲ دوره جلسه آموزشی برای زائرین ۲ کاروان شهرستان بوشهر در سالن اجتماعات اداره ارشاد اسلامی و مرکز تربیت‌معلم و برگزاری جلسه جهت مدیران کاروان شهرستان بوشهر در سالن اجتماعات مرکز بهداشت شهرستان بوشهر انجام داده است.
کارشناس مسئول واحد مبارزه با بیماری‌های مرکز بهداشت خدمات ارایه‌شده در فرودگاه بین‌المللی بوشهر در زمان اعزام حجاج را کامل خواند و اضافه کرد: در حین تشرف حجاج به سرزمین وحی خدماتی شامل توزیع ۳ نوع تراکت با محتوای توصیه‌هایی برای پیشگیری از انتشار آنفلوانزا، پیشگیری از انتشار بیماری‌های تنفسی شدید ناشی از کورونا ویروس MERS و "چطور دست‌ها را بشوییم " انجام گردید و به تعداد  زائرین کاروان‌ها، مدیر و خدمه تراکت‌های دسته‌بندی‌شده تحویل داده شد.
دکتر زمانیان افزود: تعداد ۹۱۶ نفر به حج تمتع اعزام شده اند که از این تعداد ۸۷۵ نفر زائر و ۴۱ نفر خدمه در قالب ۷ کاروان در مورخه ۲۸ و ۲۹ تیرماه ۹۷ با ۴ پرواز به مقصد مدینه منوره فرودگاه بوشهر  را ترک کرده‌اند.

انتهای پیام/ ا.س- ۳۰۰۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
حجاج     مبارزه.با.بیماریها     مرکز.بهداشت.شهرستان.بوشهر     مراقبتهای.بهداشتی.درمانی.اولیه        

تاریخ بروز رسانی:   2 امرداد 1397

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >