سرپرست شبکه بهداشت و درمان دشتستان:
تشکیل کانون سلامت محله گامی اساسی در اجتماعی کردن سلامت است

16 امرداد 1397
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: تشکیل کانون سلامت محله گامی اساسی در اجتماعی کردن سلامت است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، مهندس ماریا خویش دوست عنوان داشت: کانون سلامت محله باهدف کمک به افزایش مشارکت مؤثر، کارآمد، پویا و خلاق مردم در توسعه سلامت خود، خانواده و محله در شهر دالکی تشکیل می‌شود.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان افزود: مفهوم اجتماعی شدن سلامت به معنای همکاری و همراهی ساختارمند، مسئولانه و متعهدانه در این عرصه است و کانون محله کار شناسایی و بررسی مشکلات مربوط به‌سلامت هر محله را انجام می‌دهد و مشکلاتی که حل آن‌ها در توان کانون نباشد را به مراجع بالاتر شامل شهرستان، استان و کشور ارجاع می‌دهد.
مسئول دفتر اندیشگاه سلامت شهرستان دشتستان نیز در این جلسه هدف از تشکیل اندیشگاه سلامت را بررسی مشکلات تهدیدکننده سلامت شهروندان و همچنین الویت بندی آن‌ها جهت رفع این مشکلات بیان کرد.
علی‌اکبر سلیمی فرد عنوان کرد: برای حل مشکلات بهداشتی، مردم باید در کنار مسئولین قرار گیرند تا بتوانند به نتیجه مطلوبی دست پیدا کنند.
وی همچنین اظهار داشت: شهر دالکی به پنج کانون سلامت محله تقسیم‌بندی شده که هر کانون دارای یک دبیر می‌باشد و یک دبیر به‌عنوان هماهنگ‌کننده برنامه‌های پنج کانون سلامت محله کار ارزیابی و نظارت را بر عهده دارد.
سلیمی فرد تصریح کرد: امیر مجاهد از کارکنان شهرداری دالکی به‌عنوان مدیر سلامت شهر دالکی با رأی افراد شرکت‌کننده در جلسه انتخاب شد و اتاق خانه سلامت شهر دالکی در شهرداری این شهر مشخص گردید.
 گفتنی است، این جلسه با حضور شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر دالکی، مسئول دفتر اندیشگاه سلامت شهرستان دشتستان و فعالین مدنی این شهر در محل شهرداری شهر دالکی برگزار شده است.
انتهای پیام/ س.غ ۳۰۳۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
کانون.سلامت.محله     مهندس.ماریا.خویش‌دوست     علی‌اکبر.سلیمی‌فرد     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   16 امرداد 1397

تعداد بازدید:   ۵

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >