رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان:
ارتقای وضعیت برنامه پزشک خانواده حاصل تلاش پزشکان و بیمه سلامت می‌باشد

24 امرداد 1397
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: ارتقای وضعیت برنامه پزشک خانواده حاصل تلاش پزشکان و بیمه سلامت می‌باشد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، مهندس ماریا خویش‌دوست در اولین نشست با پزشکان طرح پزشک خانواده شهرستان افزود: پزشکان در سال جدید نیز همچنان به‌منظور استفاده بهینه از سرانه برنامه پزشک خانواده در رشد شاخص‌های آن باوجود مشکلات پیشرو تلاش نمایند.
وی تصریح کرد: پزشکان در زمینه تجویز دارو و آزمایشات بر اساس بسته خدمتی اقدام نمایند و از پذیرش دفترچه‌های غیرپزشک خانواده که می‌تواند بار مالی این طرح را افزایش دهد خودداری کنند و همچنین آموزش گروه‌های هدف (زنان باردار، کودکان، سالمندان و عموم مردم) توسط پزشکان ضروری است.
وی همچنین اجرای صحیح برنامه جامع خود مراقبتی و تربیت سفیران سلامت را به‌عنوان یکی از راهکارهایی که می‌تواند دررسیدن ما به شاخص‌های برنامه پزشک خانواده کمک نماید، نام برد.
رییس اداره نظارت و ارزشیابی استان بوشهر نیز از تلاش‌های شهرستان دشتستان در ارتقاء شاخص‌های برنامه پزشک خانواده و تعامل خوب شبکه با بیمه سلامت قدردانی کرد و گفت: تلاش و همکاری شبکه بهداشت و درمان در نحوه پذیرش مراجعین مراکز بدون بیتوته، کمک از سفیران سلامت در فرهنگ‌سازی برنامه پزشک خانواده قابل‌تقدیر است.
حسین حیدری افزود: بیمه سلامت این آمادگی را دارد که راهکارهایی جهت رفع مشکلات ارجاع به سطح ۲، نحوه برخورد باکسانی که دفترچه خود را در اختیار دیگران قرار می‌دهند، پذیرش بیماران غیرضروری و در صورت تخلف بیمه‌شده روستایی با آن‌ها به‌صورت قانونی برخورد نماید.
گفتنی است رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان در اولین نشست با پزشکان طرح پزشک خانواده شهرستان از تلاش‌های تیم سلامت در کاهش کسورات سال گذشته و ارتقاء وضعیت برنامه پزشک خانواده شهرستان در سال ۹۶ نسبت به سال ۹۵ تشکر و قدردانی نمود.
انتهای پیام/ س.غ ۳۰۳۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
نشست     مهندس.ماریا.خویش‌دوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   24 امرداد 1397

تعداد بازدید:   ۵

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >