رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان مطرح کرد:
سلامت آب و دفع بهداشتی پسماند دو اولویت مهم بهداشتی می‌باشد

9 مهر 1397
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: سلامت آب و دفع بهداشتی پسماند دو اولویت مهم بهداشتی در شهرستان دشتستان می‌باشد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، مهندس ماریا خویش دوست در نشست با فعالان مدنی عنوان داشت: به‌منظور جلوگیری از انتشار بیماری از طریق زباله و تأمین سلامت و ارتقاء بهداشت جامعه، زباله‌های عفونی و بیمارستانی تفکیک، جمع‌آوری، حمل، انتقال و دفع این‌گونه زباله‌ها با اولویت خاصی انجام می‌گیرد.
وی اظهار داشت: تمامی پسماندهای عفونی به بیمارستان منتقل می‌شوند و پس‌ازاینکه زباله‌های عفونی با دستگاه اتوکلاو به زباله‌های غیرعفونی تبدیل شد به‌صورت بهداشتی در محل پسماند دفع می‌گردد.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان بیان کرد: برای دفع بهداشتی پسماند، به شهرداری پیشنهاد همکاری داده‌ایم و درصورتی‌که اقدامات لازم مانند لندفیل ایمنی و دفع بهداشتی صورت پذیرد، هزینه آن را پرداخت می‌کنیم و در این مورد به کار تیمی نیاز داریم.
مهندس ماریا خویش دوست ادامه داد: پسماند و زباله‌های عفونی اول تبدیل به پسماند غیر عفونی می‌شود، سپس با آهک دفن شده و اطراف آن حصارکشی شود.
رییس شبکه بهداشت شهرستان دشتستان اذعان کرد: بزرگ‌ترین چالش فعلی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، نظارت بر سالم بودن آب می‌باشد، امری که در کنار بقیه مسایل بهداشتی از اهمیت زیادی برخوردار است، به‌نحوی‌که در ۶ ماه نخست امسال تمام نیرو و توان همکاران ما روی این موضوع مهم قرار گرفت.
در این جلسه، فعالان مدنی نیز مشکلات و موضوعاتی از قبیل رهاسازی پسماند توسط مردم در سطح شهر، رهاسازی فاضلاب در اماکن عمومی، مشکلات سایت پسماند، محل تفکیک و بازیافت پسماند و همچنین فرهنگ‌سازی در بحث پسماند مطرح شد.
نشست رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، با حضور جمعی از فعالین مدنی شهر برازجان در سالن اجتماعات شبکه بهداشت دشتستان برگزار شد.

انتهای پیام/ س.غ ۳۰۳۰

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
نشست     فعالان.مدنی     مهندس.ماریا.خویش‌دوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   9 مهر 1397

تعداد بازدید:   ۶

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >