سرپرست شبکه بهداشت و درمان تنگستان:
آشنایی مردم با علائم و راه‌های انتقال بیماری سل ضروری است

30 مهر 1397
سرپرست شبکه بهداشت و درمان تنگستان گفت: بسیاری از مردم باوجود داشتن علائم بیماری سل به دلیل عدم آگاهی لازم آن را با سایر بیماری‌ها اشتباه می‌گیرند بنابراین آشنایی مردم با علائم و راه‌های انتقال بیماری سل ضروری است.

مهندس عادل مقدس با اشاره به علائم این بیماری مانند سرفه بیش از دو هفته، تب، کاهش وزن، تعریق شبانه، تورم غدد و مشکلات تنفسی افزود: افرادی که علائم و نشانه‌های این بیماری را دارند باید برای نمونه‌گیری به خانه‌های بهداشت و مراکز خدمات جامع سلامت مراجعه کنند تا در صورت وجود بیماری ضمن تشخیص سریع، در مورد راه‌های سرایت آن آموزش‌های لازم را دریافت کنند.
مهندس مقدس بیان داشت‌: با توجه به‌رایگان بودن آزمایش‌های تشخیصی بیماری سل و داروهای درمانی آن، نگرانی برای شروع سریع درمان وجود ندارد و بیماران شناسایی‌شده زیر نظر مسئولین بهداشتی به مدت ۶ ماه با دریافت دارو به‌صورت روزانه تحت مداوا قرار می‌گیرند.
 وی تأکید کرد: بعد از تشخیص بیماری و پس از گذشت ۲ هفته از شروع درمان دارویی‌، بیماری‌، از فردی به فرد دیگر انتقال نخواهد یافت و این موضوع اهمیت شناسایی به‌موقع بیماری را دوچندان می‌کند.
مهندس مقدس تصریح کرد: بیماری سل از راه سرفه‌، عطسه و خارج شدن ترشحات حلق در حین صحبت کردن منتقل می‌شود و به‌هیچ‌وجه از راه وسایل شخصی قابل‌انتقال نیست‌، به همین دلیل نیازی به جداسازی وسایل فرد مبتلا نخواهد بود.

انتهای پیام/؟؟؟؟؟
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
بیماری.سل     فرهنگ.سلامت     مهندس.عادل.مقدس     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.تنگستان        

تاریخ بروز رسانی:   30 مهر 1397

تعداد بازدید:   ۲۲

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >