رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
باید طرح‌های پژوهشی حلقه واسطی بین فضای کارآفرینی و کاربردی بودن در سطح جامعه باشد/ گزارش تصویری

28 آذر 1397
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: توجه به امر پژوهش، باید حلقه واسطی بین فضای کارآفرینی و کاربردی بودن در سطح جامعه باشد تا امور علمی که برای رشد این مقوله نیاز هست، با شتاب بیشتری حرکت کند.

دکتر سعید کشمیری در آیین تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بابیان اینکه باید طرح‌های پژوهشی متناسب با نیاز روز جامعه باشد و دانشگاه‌ها باید به این سمت بروند افزود: باید پژوهش‌ها و تحقیقات هدفمند، ارزش‌آفرین، کارآفرین باشد.
باید پژوهش‌ها و تحقیقات بتواند اشتغال ایجاد کند
وی بابیان اینکه کارآفرین سرباز حقیقی وطن است تصریح کرد: باید پژوهش‌ها و تحقیقات بتواند اشتغال ایجاد کند و موجب توسعه و رونق کشور و استان شود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با تأکید بر نقش مهم پژوهش در توسعه و پیشرفت جامعه اظهار داشت: امروزه پژوهش امری بسیار مهم برای گسترش مرزهای دانش و گشودن افق‌های تازه برای آیندگان است.
ظرفیت‌های بزرگ علمی، فکری باید در راستای حل مسائل جامعه به کار گرفته شود
دکتر کشمیری افزود: ظرفیت‌های بزرگ علمی، فکری و تجهیزاتی که در مراکز علمی کشور موجود است باید در راستای حل مسائل جامعه به کار گرفته شود.
وی تصریح کرد: کشورهای متمدن و پیشرفته کشورهایی هستند که کارهای پژوهشی و تحقیقاتی در آنان از ارزش بالایی برخوردار است.
این مقام مسئول افزود: هر چه به سمت کشورهای درحال‌توسعه پیش می‌رویم می‌بینیم بسیاری از سهم درآمدی و هزینه یک کشور به امر پژوهش و حمایت از پژوهشگران اختصاص می‌یابد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: باید دانشگاه به سمت دانشگاه‌های نسل سوم و بعد نسل چهارم که با کارهای پژوهشی کارآفرین هستند حرکت کند.
مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با حضور رئیس و اعضای هیأت رئیسه دانشگاه و همچنین معاون پژوهشی استانداری در سالن شهید بهشتی دانشگاه برگزار شد.
انتهای پیام / م.غ ۱۰۲۳

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
تجلیل     پژوهشگران.برتر     دکتر.سعید.کشمیری     معاون.تحقیقات        

تاریخ بروز رسانی:   28 آذر 1397

تعداد بازدید:   ۱۰

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگرانارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >