طرح تغذیه سالم زنان روستایی و عشایر در دشتستان آغاز شد

4 اسفند 1397
طرح برنامه بهبود تغذیه سالم با هدف اصلاح الگوی غذایی خانوارهای روستایی و عشایری با اولویت زنان روستایی و عشایر در دشتستان آغاز شد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان در گفتگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: زنان روستایی و عشایر به عنوان گروه مولد مواد غذایی و به عنوان همسران و مادران تولیدکنندگان، توزیع‌کنندگان و تهیه‌کنندگان مواد غذایی در صدر اولویت‌های دریافت آموزش‌های مرتبط قرار دارند.
مهندس ماریا خویش‌دوست افزود: ضرورت گسترش فرهنگ تغذیه سالم و تأثیری که این مهم بر دستیابی به امنیت غذایی از آن برخوردار است، لزوم طراحی برنامه‌های مرتبط در جنبه‌های گوناگون و با مخاطبین و گروه‌های هدف مختلف را اجتناب‌ناپذیر می‌سازد.
وی اظهار کرد: طرح برنامه بهبود تغذیه سالم با هدف اصلاح الگوی غذایی خانوارهای روستایی و عشایری با اولویت زنان روستایی و عشایر و با دو راهبرد اصلی آموزش و کشت جایگزین است که با همکاری شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان و اداره جهاد کشاورزی در سطح شهرستان دشتستان اجرا می‌شود.
کارشناس مسئول واحد بهبود تغذیه ستاد شهرستان دشتستان نیز گفت: بر مبنای تفاهم‌نامه ۵ ساله همکاری ما بین معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و مدیر هماهنگی و ترویج کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر، شروع برنامه از شهرستان دشتستان بوده و به تدریج در کل شهرستان‌های استان بوشهر توسعه خواهد یافت.
حمیرا دهقانی خاطرنشان کرد: طرح تغذیه سالم زنان روستایی و عشایر در هفت منطقه شهرستان دشتستان اجرایی می‌شود که دو منطقه روستایی زیارت و شبانکاره تا پایان اسفندماه سال جاری و پنج منطقه دیگر در سال نودوهشت اجرا خواهد شد.
کارشناس مسئول واحد بهبود تغذیه ستاد شهرستان دشتستان اظهار کرد: انتظار داریم که با اجرای برنامه " تأمین امنیت تغذیه‌ای با جامعه زنان روستایی و عشایری توانمند" با محوریت آموزش و فرهنگ‌سازی در راستای بهبود تغذیه گروه هدف، ترویج ایجاد باغچه‌های خانگی و با تأکید بر تولید محصول سالم، حفاظت از منابع پایه و تسهیل دسترسی به ریزمغذی‌های ضروری در یک تغذیه سالم، به نتایج موردنظر دست یابیم.

انتهای پیام/ س.غ/۳۰۳۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
عشایر     مهندس.ماریا.خویش‌دوست     حمیرا.دهقانی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   4 اسفند 1397

تعداد بازدید:   ۸

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >