سلامت روانی، توانایی افراد در درک واقعیت‌هاست

25 اسفند 1397
سلامت روانی، توانایی افراد در درک واقعیت‌ها ،پاسخ دادن به چالش‌های آن و در پیش گرفتن تدابیر و شیوه‌های خردمندانه است.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر،کارشناس بهداشت روان این مرکز اظهار داشت: سلامت روانی مانند سلامت جسمی صرفاً به معنای نبودن مشکلات یا بیماری نیست؛ سلامت روانی توانایی افراد در درک واقعیت‌ها، همانگونه که هست و پاسخ دادن به چالش‌های آن و در پیش گرفتن تدابیر و شیوه‌های خردمندانه برای زندگی کردن را توصیف می‌کند.
مرضیه رویین‌تن گفت: فرد برخوردار از سلامت روانی بر آن نیست که از فشارهای زندگی بپرهیزد، بلکه می‌کوشد با واکنش‌های خود نسبت به این عوامل، آن‌ها را بشناسد، بپذیرد و برآنها چیره شود به طوری که تداوم زندگی وجود داشته باشد.
وی افزود: دوره جوانی در عین حالی که به عنوان یک دوره گذر تدریجی از کودکی به بزرگسالی، امتیازات زیادی را دربردارد و زمان طولانی‌تری را برای کسب مهارت‌ها و آماده شدن برای آینده در اختیار جوانان می‌گذارد، اما معمولاً دوره‌ای آکنده از تعارض و نوسان بین  وابستگی و استقلال است.
کارشناس بهداشت روان مرکز بهداشت شهرستان بوشهر خاطرنشان کرد: مراقبت از سلامت روانی افراد، همانند مراقبت از سلامت بهداشت و سلامت جسمی، مستلزم آن است که مسئولیت آن را شخصاً برعهده گرفته و با کسب شیوه‌ها و مهارت‌های مناسبی که پایداری عاطفی و رشد شخصیت را امکان پذیر می‌سازد بتواند تعارض‌ها و فشارهای زندگی را شناسایی و بر آنها چیره شود به طوری که امکان تداوم زندگی وجود داشته باشد.
کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد، سلامت روان و اختلالات روانپزشکی توسط مرکز بهداشت شهرستان بوشهر در دانشگاه فرهنگیان علامه طباطبایی تشکیل شد.                                                                             

انتهای پیام/ ا.س- 3000
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
سلامت.روانی     توانایی.درک.واقعیت‌ها     کارشناس.سلامت.روان     مرکز.بهداشت.شهرستان.بوشهر     مرضیه.رویین.تن    

تاریخ بروز رسانی:   25 اسفند 1397

تعداد بازدید:   ۱۱

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >