۹۹ درصد از مردم تنگستان حداقل یک خدمت بهداشتی دریافت کردند

5 امرداد 1398
رییس شبکه بهداشت و درمان تنگستان گفت: در حال حاضر بیش از ۹۹ درصد از مردم تنگستان حداقل یک خدمت بهداشتی را دریافت کرده‌اند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تنگستان، مهندس عادل مقدس در جمع کارکنان شبکه بهداشت و درمان تنگستان اظهار داشت: با ایجاد سامانه الکترونیکی سیب، اطلاعات بهداشتی مردم در این سامانه ثبت گردید که در حال حاضر ۹۹ درصد از مردم تنگستان حداقل یک خدمت بهداشتی را دریافت کرده‌اند.
رییس شبکه بهداشت و درمان تنگستان ادامه داد: وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی این امکان را به وجود آورد که مردم از لحاظ بسیاری از مشکلات احتمالی در حوزه سلامت فردی پایش و ارزیابی شوند.
وی بیان داشت: در گذشته با مراجعه فرد به مراکز خدمات جامع سلامت، پزشک معالج هیچ اطلاعاتی از سابقه بیماری و مشکلات سلامتی فرد در اختیار نداشت، اما امروزه تمامی این اطلاعات با ثبت در سامانه سیب به پزشک کمک می‌کند تا دقیق‌ترین اقدام را نسبت به بیماری افراد انجام دهد.
مهندس مقدس تصریح کرد: تن سنجی و ارزیابی الگوی تغذیه، ارزیابی فعالیت بدنی، ارزیابی سلامت روان، خطر سنجی بیماری‌ها، غربالگری اولیه درگیری با مصرف دخانیات و مواد مخدر، ایمن‌سازی و ... از جمله خدماتی است که به افراد ارائه و در پرونده الکترونیکی آنان ثبت می‌شود.
مقام مسئول بهداشت و درمان در تنگستان خاطرنشان کرد: تمامی مراجعه‌کنندگان پس از دریافت خدمات در مراکز بهداشتی، به صورت الکترونیک به پزشک، دندان‌پزشک، ماما، مراقب سلامت و ... در مرکز خدمات جامع سلامت ارجاع و سایر خدمات مورد نیاز را دریافت می‌کنند.
مهندس مقدس افزود: آنچه بیش از پیش این خدمات را ارزشمند می‌کند این است که در گذشته مراقبت و اطلاعات بهداشتی، تنها در گروه سنی زیر شش سال خلاصه‌شده بود، اما امروزه تمامی گروه‌های سنی با توجه به نیازهای خود از خدمات بهداشتی بهره‌مند می‌شوند و در صورت مشاهده هرگونه اختلالی در سلامتی آنان مورد آموزش و پیگیری قرار می‌گیرند.

انتهای پیام/ ن.ا ۳۰۱۰

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
شبکه.بهداشت.درمان.تنگستان     خدمت.بهداشتی     رییس.شبکه.تنگستان     عادل.مقدس     سامانه.سیب     ثبت.اطلاعات    

تاریخ بروز رسانی:   5 امرداد 1398

تعداد بازدید:   ۱۹

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >