کارشناس مبارزه با بیماری‌های غیر واگیر گناوه:
برای داشتن قلبی سالم، شناخت عوامل خطر قلبی ضروری است

7 مهر 1398
کارشناس مبارزه با بیماری‌های غیر واگیر شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: اولین گام برای داشتن یک قلب سالم شناخت عوامل خطری است که قلب را تهدید می‌کند.

زهره گره در مصاحبه با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه اظهار داشت: در سال‌های اخیر آمار مرگ‌ومیر بیماران قلبی و عروقی در دنیا افزایش چشمگیری داشته است، این مسئله اهمیت اطلاع‌رسانی در خصوص راه‌های پیشگیری از عوارض بروز بیماری‌های قلبی را پیش از پیش نمایان می‌کند.
وی با اشاره به اینکه بیماری‌های قلبی و عروقی یکی از شایع‌ترین علل مرگ‌ومیر در ایران بشمار می‌رود بیان کرد: چاقی، استعمال سیگار، فشارخون بالا، میزان کم کلسترول خوب در خون، سن و سابقه خانوادگی بیماری قلبی و عروقی زودرس عوامل خطر بیماری‌های قلبی عروقی هستند.
نقش چاقی در بروز بیماری‌های قلبی عروقی را جدی بگیریم
کارشناس مبارزه با بیماری‌های غیر واگیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه اظهار داشت: چاقی و نداشتن فعالیت بدنی از عوامل خطر بسیار مهم بیماری‌های قلبی عروقی است، باید توجه داشته باشیم که کنترل چاقی در کاهش بروز بیماری‌های قلبی خیلی مؤثر است.
گره توصیه کرد: برای آنکه مشخص شود تا چه اندازه در معرض بیماری‌های قلبی قرار دارید باید به پزشک مراجعه کنید.
وی با اشاره به اهمیت پیشگیری در بروز بیماری قلبی عروقی اظهار داشت: وزارت بهداشت و درمان برای گروه‌های در معرض خطر از سال ۹۵ شروع به ارزیابی خطر، طی یک بسته خدمتی کرده است.
زهره گره اظهار داشت: این بسته خدمتی شامل یک پرسشنامه در زمینه بیماری‌های قلبی عروقی، گرفتن فشارخون، وزن شخص، انجام آزمایش قند و چربی به صورت رایگان است.
کارشناس مبارزه با بیماری‌های غیر واگیر شبکه بهداشت و درمان گناوه توصیه کرد: برای پیشگیری از بیماری‌های قلبی عروقی سیگار نکشید، مواد قندی کم‌مصرف کنید، روزانه ۲۰ تا ۳۰ دقیقه ورزش کنید و استرس به خود راه ندهید.
به خاطر اهمیت بیماری‌های قلبی عروقی و خطر آن برای سلامتی انسان هفتم مهر (یکشنبه آخر سپتامبر) روز جهانی قلب نامیده شده است.
انتهای پیام/ ک.آ- ۳۰۸۰


اخبار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در کانال اطلاع رسانی ما دنبال کنید

https://chat.whatsapp.com/EY7jegBw69PIpld7SHn6wN

 


کلمات کلیدی:
قلب.سالم     زهره.گره     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.گناوه    

تاریخ بروز رسانی:   7 مهر 1398

تعداد بازدید:   ۴

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >