کارشناس سلامت روان شبکه بهداشت ودرمان شهرستان دشتستان:
مهارت‌های خودمراقبتی اجتماعی را به فرزندان خود آموزش دهیم

1 آبان 1398
کارشناس سلامت روان شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: مهارت‌های خودمراقبتی اجتماعی را باید به فرزندان خود آموزش دهیم.

فاطمه مددی در نشست با والدین و اولیا مدارس بخش‌های مختلف شهرستان گفت: کودکان و نوجوانان به عنوان سرمایه‌های غنی برای آینده به شمار رفته و این قشر آسیب‌پذیر به تناسب دوره‌های رشدی و ویژگی روانی_ اجتماعی سن خویش باید آموزش لازم را از خانواده و مدرسه در زمینه مراقبت از خود بیاموزند.
وی افزود: فرزندان به خودمراقبتی نیاز دارند تا با آگاهی کامل در برابر آسیب‌های اجتماعی قرار بگیرند زیرا هنگامی که شناخت کافی و خودمراقبتی در فرزندان شکلمی‌گیرد نگرانی کمتری در مورد آسیب‌های اجتماعی وجود دارد.
کارشناس سلامت روان شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: اجازه گرفتن در امور از والدین در جهت انجام هر کاری از ملزومات خودمراقبتی اجتماعی بوده و چنانچه فرزندان خودسرانه در روابط اجتماعی دست به هر اقدامی بزنند ممکن است گرفتار مشکلات جدی شوند.
مددی تصریح کرد: خودمراقبتی یکی از مهارت‌های زندگی است که کمک می‌کند فرزند و نوجوان ما مسیر زندگی را بهتر و با خطرات و آسیب‌های اجتماعی کمتری طی کرده و درصد موفقیتش در زندگی را بالا ببرد.
وی افزود: لازم است تمام والدین نسبت به آموزش خودمراقبتی به فرزندان اهتمام داشته و مراقبین سلامت و بهورزان دوره دیده در زمینه خودمراقبتی و همچنین کارشناسان سلامت روان در آموزش مهارت‌های خودمراقبتی اجتماعی به نوجوانان و جوانان تاثیرگذار باشند.
کارشناس سلامت روان شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: افراد به‌صورت انفرادی از خود مراقبت کرده و افراد حمایت کننده مانند والدین و مسئولین مدارس از راه‌های مختلف آن‌ها را باید حمایت کنند تا این رفتارها ارتقا یافته و به عملکردی پایدار تبدیل شود.
مددی بیان کرد: مراقبت از خود فعالیتی است برای حفظ آمادگی جسمانی و سلامت روانی فرد و این فعالیت‌ها می‌تواند شامل تغذیه خوب و سالم، بهداشت فردی مناسب و دوری کردن از خطراتی مانند سیگار کشیدن و غیره باشد.
وی خاطرنشان کرد: جوانان می‌توانند با  فرا گرفتن مهارت‌های خودمراقبتی ،استرس خود را کاهش داده و اعتماد به نفس خود را بازیابند و تقویت کنند، همچنین شور و شوق جوانی و انگیزه موفقیت خود را حفظ و افزایش داده و بهتر درس بخوانند تا آینده شغلی بهتری داشته باشند.
کارشناس سلامت روان ستاد شبکه شهرستان دشتستان  در زمینه خود مراقبتی اجتماعی تصریح کرد: با خود مراقبتی اجتماعی می‌توان دوران جوانی سالم، ایمن و با نشاط را تجربه کرده و سلامت سایر دوران‌های زندگی خود را تضمین کنند تا آینده بهتری را برای خود، خانواده، دوستان و کشورمان رقم بزنند.
 
انتهای پیام/ س.غ-3030

اخبار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در کانال اطلاع رسانی ما دنبال کنید

https://chat.whatsapp.com/EY7jegBw69PIpld7SHn6wN

 


کلمات کلیدی:
نشست     خودمراقبتی     فاطمه.مددی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   1 آبان 1398

تعداد بازدید:   ۱۵

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >