سامانه 1690 برای دریافت شکایات مربوط به تعرفه بیماران بستری است

24 آبان 1393
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر گفت: سامانه 1690 برای دریافت شکایات در مورد تعرفه بیماران بستری از 15 آبان ماه در وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی راه‌اندازی شده است.

دکتر سعید کشمیری در مورد این سامانه اضافه‌کرد: در صورتی که کسی خارج از سیستم حسابداری بیمارستان مبلغی پرداخت کرده است می‌تواند از ساعت 8 صبح تا 8 شب بدون پیش شماره با این سامانه به شماره 1690 تماس بگیرند و یا شکایات خود را در سامانه الکترونیک www.1690.ir ثبت کنند.
وی افزود: این سامانه برای شکایات در حوزه مطب‌ها، خدمات پاراکلینیکی، آزمایشگاه‌ها و رادیولوژی‌ها نیست و تنها شکایات مربوط به بیماران بستری در بیمارستان‌ها در دو حوزه دریافت وجه خارج از تعرفه خدمات سلامت و دریافت خارج از سیستم حسابداری بیمارستان‌ها است.

هر گونه رابطه مالی خارج از سیستم حسابداری در بیمارستا‌ن‌ها ممنوع است
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر گفت: هیچ کس نباید خارج از سیستم حسابداری بیمارستان پرداختی داشته باشد و اگر پزشکی خارج از تعرفه وجهی دریافت کرده باشد با وی به جدیت برخورد می‌شود.
دکتر سعید کشمیری بیان‌داشت: پس از اصلاح تعرفه‌ها با ابلاغ کتاب ارزش‌های نسبی وضعیت پرداخت به پزشکان مطلوب شده است و با اجرای تعرفه‌های جدید از اول مهر ماه دریافت وجه خارج از تعرفه بسیار کاهش یافته است.
وی افزود: در حال حاضر عده کمی از پزشکان اقدام به دریافت زیر میزی می‌کنند که در صورت شکایت مردم در سامانه 1690 با آنان با قاطعیت تمام توسط سازمان نظام پزشکی برخورد می‌شود.

شکایات ثبت شده در سامانه 1690 از طرف وزارت بهداشت پیگیری می‌شود
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر گفت: پس از ثبت شکایت در سامانه موضوع به کمیته استانی ارجاع داده می‌شود و صحت و سقم مسأله توسط کارشناسانی از سازمان نظام پزشکی و دانشگاه علوم پزشکی مورد بررسی قرار می‌گیرد و پرونده به دادسرای نظام پزشکی ارجاع داده می‌شود و براساس قوانین موجود حکم صادر می‌شود.
دکتر سعید کشمیری با اشاره به اینکه شکایات ثبت شده در سامانه 1690 توسط وزارت بهداشت پیگیری می‌شود، افزود: با توجه به افزایش تعرفه‌ها و اطلاع‌رسانی‌‌های لازم انتظار داریم وجه خارج از تعرفه‌ای دریافت نشود و در صورت ثبت شکایت از پزشکی سختگیرانه با وی برخورد می‌شود.
انتهای پیام/ 1022


کلمات کلیدی:
معاون.درمان     سامانه     1690    

تاریخ بروز رسانی:   24 آبان 1393

تعداد بازدید:   ۸۱

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

نظرات ارسالی
متاسفانه،برخلاف تبلیغات ، بیشتر پزشکان به خصوص جراحان مانند دکتر ..... از .....،از مردم مریض و دردمند پول زیرمیزی کلانی می گیرند و هیچ کس رسیدگی نمی کند.
ff
در خصوص مبالغ فیزیو تراپی گردن وکمر،واینکه آیا برای کشش گردن بایدمبلغ آن جداپرداخت شود؟ من برای هر جلسه 130 هزار تومان پرداخت می کنم بدون بیمه.
رعنا زارعی

لینک به این صفحه
< >