رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
فعالیت درمانگاه‌های تخصصی بخش عمده ای از نیازهای درمانی را تأمین می‌کند

23 دی 1393
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر در جلسه هیأت رییسه با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: فعالیت 7 درمانگاه تخصصی در استان بخش عمده‌ای از نیازهای درمانی را تأمین می‌کند.

دکتر علیرضا رییسی با اشاره به اینکه هدف این طرح کارشناسی شده افزایش عدالت در دسترسی برشمرد، اضافه کرد: درمانگاه‌هیا تخصصی می‌توانند بیش از 70 درصد نیازهای درمانی مردم را برطرف کنند و موجب سهولت در دسترسی بیماران به خدمات تخصصی درمانی می‌شود.
وی اضافه کرد: پیش از اجرای طرح تحول نظام سلامت 2 درمانگاه تخصصی در استان فعال، 4 درمانگاه نیمه فعال و یک درمانگاه غیرفعال وجود داشت.
دکتر رییسی خاطرنشان کرد: از ابتدای طرح تحول نظام سلامت بیش از 67 هزار نفر از خدمات بسته کاهش هزینه‌های درمانی بهره‌مند شده‌اند که مبلغی در حدود 51 میلیارد ریال از هدفمندی یارانه‌ها برای آن هزینه شده است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: پیش از شروع طرح تحول نظام سلامت آمار سزارین 64 درصد بود که در مقایسه نقطه به نقطه این آمار به زیر 50 درصد رسیده است که روند رو به رشدی را دنبال می‌کند.
دکتر رییسی تصریح کرد: تمام مراکز بهداشتی درمانی استان با 137 پزشک در حال ارایه خدمات به مردم هستند که پیش از این با حضور 89 پزشک مشکلات عمده‌ای در ارایه خدمات بهداشتی درمانی در استان وجود داشت.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: مکمل‌های دارویی در تمام مراکز بهداشتی و درمانی به میزان کافی موجود است و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.
انتهای پیام / 1022

کلمات کلیدی:
بازدید     وزیر.بهداشت     سفر.رییس‌جمهور    

تاریخ بروز رسانی:   23 دی 1393

تعداد بازدید:   ۱۰

چاپ خبر | ارسال به دیگرانارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >