وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تأکید کرد:
ضرورت داشتن پیوست سلامت در طرح های بزرگ اقتصادی و انرژی در استان بوشهر

23 دی 1393
دکتر هاشمی گفت: یکی از اقدامات و تدبیر مناسب دولت، توجه به حوزه سلامت و ارتقای خدمات در این حوزه بوده است.

دکتر سید حسن هاشمی که همزمان با سفر هیات دولت به استان بوشهر سفر کرده است، در جلسه هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ضمن بیان این مطلب گفت: توجه به حوزه بیمه سلامت و بهداشت و تخصیص بخشی از اعتبارات هدفمندی یارانه ها به حوزه سلامت به منظور ارائه خدمات بهداشتی و درمانی مناسب و با کیفیت به مردم، تدبیر ارزشمندی است که شخص رییس جمهور داشته اند.
دکتر هاشمی اضافه کرد: اگر نمایندگان مجلس با بودجه پیشنهادی سال 94 موافقت کنند نه تنها اقدامات سال جاری دنبال می‌شود بلکه طرح‌های بهتری در حوزه سلامت آغاز می‌شود.
وزیر بهداشت در ادامه بر ضرورت داشتن پیوست سلامت در طرح های بزرگ اقتصادی و انرژی در استان بوشهر تاکید کرد و گفت: با توجه به این که این استان مرکز انرژی کشور و دارای صنایع عظیم گاز، نفت و نیروگاه هسته ای است، ضرورت دارد در کنار طرح های اقتصادی بزرگ انرژی ، پیوست سلامت نیز وجود داشته باشد و دستگاه های متولی در این خصوص همکاری نماید.

پاسخ وزیر بهداشت به منتقدین
دکتر هاشمی با تاکیر بر این که علی رغم برخی از جو سازی ها مبنی بر این که در طرح تحول سلامت ،مناطق محروم مورد توجه واقع نشده اند گفت: در سفر به زابل و بوشهر همه مسئولین اعم از نمایندگان مجلس، ائمه جمعه، مسئولین دانشگاهی اذعان کرده اند که در حال حاضر کمبودی به لحاظ نیروی متخصص در این استان ها وجود ندارد و وجود پزشک عمومی و متخصص در همه مراکز درمانی کشور نشان از رویکرد دولت به مناطق محروم است.
وزیر بهداشت در ادامه با اشاره به برخی جوسازیها که از طریق برخی تریبون ها به بهانه واقعی شدن تعرفه ها و یا عدم توجه به بهداشت با هدف زیر سوال بردن دولت صورت می گیرد، گفت: در سفری که در هفته گذشته به دو منطقه غرب و شرق تهران و شهرستان های ورامین، پیشوا، قرچک و نیز شهریار، ملارد و شهرقدس داشتیم، این مناطق با داشتن چند صد هزار نفر جمعیت به شدت دچار کمبود تخت بیمارستانی هستند به نحوی که مردم این مناطق برای درمان های معمولی نیز ناگزیر به مراجعه به تهران هستند.
وی گفت در شهر پیشوای ورامین با جمعیت 400 هزار نفر حتی یک تخت بیمارستانی نیز وجود ندارد.
دکتر هاشمی با طرح این پرسش که آیا با نبود حداقل امکانات درمانی می توان نسبت به موضوع درمان بی تفاوت بود؟ اظهار داشت: دولت در کنار توجه به حوزه بهداشت و پیشگیری ناچار است به دلیل کمبودهای به ارث رسیده از گذشته به موضوع درمان نیز در کنار بهداشت توجه نماید.
وی با اشاره به اهمیت بهداشت، گفت: درست است که بهداشت و پیشگیری از بیماری‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخورددار است اما این باعث نمی‌شود که دولت وظیفه خود در حل مشکلات درمانی را فراموش کند.

تقدیر وزیر بهداشت از دانشگاه علوم پزشکی بوشهر
وزیر بهداشت در ادامه ضمن تقدیر از دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به دلیل اجرای موفق طرح تحول سلامت اظهار داشت براساس گزارش مسئولان استانی و دانشگاهی، در حال حاضر کمبودهای نیروی انسانی در حوزه تخصصی و پزشکی در این استان مرتفع شده است و با راه اندازی کلینیک های ویژه و نیز حضور پزشکان مقیم در بیمارستان ها رضایتمندی خوبی در مردم ایجاد شده است.
وزیر بهداشت خطاب به مسئولین دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: اقدامات در راه‌اندازی کلینیک‌های تخصصی برای ویزیت بیماران سرپایی قابل تقدیر است و ضرورت دارد خدمات دندانپزشکی هم به خدمات این کلینیک ها اضافه شود .
براساس این گزارش، وزیر بهداشت در ادامه سفر خود به استان بوشهر، ضمن بازدید از پردیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از پروژه های در حال ساخت دانشکده پزشکی و دندانپزشکی و نیز بیمارستانهای شهدای خلیج فارس بازدید کرد.


کلمات کلیدی:
بازدید     وزیر.بهداشت     سفر.رییس‌جمهور    

تاریخ بروز رسانی:   23 دی 1393

تعداد بازدید:   ۹

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >