وزیر بهداشت در کنگان و عسلویه:
لزوم همکاری سازمان تامین اجتماعی و وزارت نفت در ارائه خدمات بهداشتی درمانی به مردم شهرستان کنگان

24 دی 1393
دکتر سید حسن هاشمی در بازدید از بیمارستان امام خمینی(ره) شهرستان کنگان و منطقه عسلویه با توجه به سکونت شمار زیادی از بیمه شدگان صندوق تامین اجتماعی و کارکنان وزارت نفت در این منطقه و لزوم ارائه خدمات بهداشتی- درمانی مطلوب تر، خواهان همکاری بیشتر سازمان تامین اجتماعی و وزارت نفت شد.

دکتر هاشمی در سفر هئیت دولت به استان بوشهر و در بازدید از بیمارستان امام خمینی(ره) شهرستان کنگان با ابراز خرسندی از حضور در استان بوشهر سرافراز و شهرستان کنگان، این منطقه را به واسطه قرار گرفتن در حاشیه یکی از قطب های مهم اقتصادی کشور، دارای جایگاه ویژه ای دانست که نسبت سایر شهرستان ها از امکانات خوبی نیز بهره مند است، اما با این همه، نیازمند رسیدگی شایسته تر است.
وی با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر طرح توسعه این منطقه را در برنامه دارد، از اقدامات خوب صورت گرفته قدردانی کرد و گفت: تاکنون پیشرفت پروژه های این بخش تا حدود 50 درصد گزارش شده است.
وزیر بهداشت با اشاره به توافق های صورت گرفته با وزارت نفت و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: نظر به جمعیت ساکن کارگری این منطقه و شمار زیاد بیمه شدگان تأمین اجتماعی و کارکنان وابسته به وزارت نفت، منتظر هستیم اقدامات عملی خوبی صورت گرفته و شاهد توسعه خدمات در این بخش باشیم.
دکتر هاشمی بیان کرد: گزارش وضعیت موجود را به رئیس جمهور ارائه خواهد کرد. وی ابراز امیدواری کرد: با تلاش هایی که در دست انجام است و بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته، بخش قابل توجهی از عقب ماندگی ها جبران شود.
دکتر هاشمی با بیان اینکه محرومیت ها در سراسر کشور بسیار است و حل آن در کوتاه مدت میسر نیست، از تلاش جدی وزارت بهداشت برای شناسایی مشکلات و ارتقا سطح سلامت مردم به ویژه در مناطق دوردست و محروم خبر داد و تاکید کرد: ظرف چند ماه اینده شاهد تحولات خوبی خواهیم بود.
دکتر هاشمی در بخش دیگری از سخنانش در پاسخ به خبرنگاران در خصوص توافق میان تامین اجتماعی و وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر متاسفانه وزارت بهداشت هیچ سرانه ای را دریافت نمی کند، اما همچنان عهده دار ارائه خدمات بهداشتی در این منطقه است. وی گفت: ما اعتقاد داریم باید بهره مندی از خدمات ببیمارستانی شامل خدمات سرپایی و بستری به موقع و به خوبی در اختیار افراد قرار گیرد و در این خصوص نیاز است که با توجه به جمعیت کارگری بالای ساکن و شمار زیاد بیمه شدگان تامین اجتماعی و وزارت نفت و تعهدات وزارت نفت، سازمان تامین اجتماعی سرمایه گذاری کند و وزارت نفت هم کمک کند تا خدمات بهتری به مردم اراده شود.
وی همچنین با اشاره به تفاهم نامه ای که در گذشته با وزارت نفت امضا شده بود و متاسفانه عملیاتی نشده است، از پیگیری جدی این مسئله به محض بازگشت به تهران خبر داد.
انتهای پیام / 1020


کلمات کلیدی:
بازدید     وزیر.بهداشت     سفر.رییس‌جمهور        

تاریخ بروز رسانی:   24 دی 1393

تعداد بازدید:   ۷

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >