وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جمع مردم دیر:
وعده ای نمی دهیم که اجرا نشود/ اعتماد مردم بزرگترین سرمایه اجتماعی است

24 دی 1393
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه مردم از شنیدن وعده های بدون عمل بی اعتماد می شوند، تاکید کرد: این دولت تلاش می کند وعده ای ندهد که عملیاتی نشود و ازین رو حفظ اعتماد و امیدواری مردم به تحقق وعده ها رویکرد مهم دولت تدبیر و امید است.

دکتر سیدحسن قاضی زاده هاشمی با حضور در جمع مردم دیر سخنان نمایندگان گروهها و تشکلهای مختلف از جمله کشاورزان، صیادان، جوانان، هنرمندان و فرهنگیان شهرستان دیر را شنید و ضمن قدردانی از آنان به واسطه بیان آزادانه صحبت های خود، این مهم را به برکت انقلاب اسلامی ممکن دانست.
دکتر هاشمی ضمن ابلاغ سلام ریاست محترم جمهور به مردم این شهرستان و ابلاغ پیام و علاقه ایشان برای ملاقات نزدیک با مردم، از ماموریت خود به عنوان نماینده دولت برای ارائه گزارش وضعیت شهرستان و بررسی مشکلات خبر داد و ابراز امیدواری کرد: با دعای خیر مردم، این سفر بتواند خیرات و برکات فراوانی را برای مردم استان داشته باشد و دولت نیز در تحقق وعده ها موفق شود.

بیان آزادانه نظرات و دیدگاه‏های از برکات انقلاب اسلامی است
وی با اشاره به سخنان نمایندگان گروه‏ها و تشکل های مختلف و مطالب مطرح شده، گفت: فارغ از درستی و نادرستی برخی گفته‏ها، این ابراز آزادانه عقیده و بیان نقد به برکت انقلاب اسلامی فراهم شده است و باید ان را قدر دانست. این عضو کابینه دولت یازدهم با بیان اینکه دولت از بدنه خود مردم است، تاکید کرد: افراد دولت از جنس مردم هستند و در شرایطی مشابه شما به دنیا امدند، تحصیل کردند و هم اکنون سکان دار مسئولیت های اجرایی هستند.
دکتر هاشمی با اشاره به اینکه شرایط کنونی کشور در بعد بین الملل و تحمیل فشارهای گوناگون بر شما پوشیده نیست، به برخی از مشکلات دامن گیر دولت همچون نرخ بیکاری و دارایی های خزانه و وضعیت همسایگان اشاره کرد و گفت: در یک سال و نیم عمر دولت یازدهم مشکلات فراوانی پیش روی دولت بوده و هست که تحت رهبری مقام معظم رهبری در حال رفع و بهبود است.
وزیر بهداشت گفت: در بخش کسب و کار تحولاتی ایحاد شده است و برخی که اسلام امریکایی دارند به خیال خود فکر کردند ایران در مواضع خود در مذاکرات کوتاه می آید؛ این عده با اعمال انواع فشار ها از جمله نرخ ارز تلاش کردند با حربه های گوناگون میزان فشارها علیه کشور را بیشتر کنند.

تقویت وفاق ملی حلال تمام مشکلات کشور است
دکتر هاشمی با بیان اینکه تلاش دولت استمرار و ادامه مسیر تقویت وفاق ملی است، این امر را حلال تمام مشکلات کشور دانست و گفت: تقویت وفاق ملی بی شک چرخ های اقتصادی را به گردش در خواهد اورد و سفارش امام بزگوار و تاکید رهبری نیز همواره بر این نکته بوده است که ما انجایی اسیب می بینیم که وحدت و همدلی مستحکمی نداشته باشیم.
وی ادامه داد: دولت تا حد توان مشکلات را حل و فصل خواهد کرد، برای مثال تنها همین بخش از سرزمین که ذخایر انرژی فراوانی را در دل خود دارد، اگر بتوانیم در مسیر ایجاد پروژه های مختلف اقتصادی که رونق را به همراه دارد، گام برداریم، خدمات نیز به تدریج ایجاد خواهد شد و رشد و آبادانی و توسعه نصیب ساکنان این سرزمین می شود. وزیر بهداشت تاکید کرد: دولت در این مسیر مصمم است و امیدواریم با کمک خداوند، رئیس جمهوری نیز در تحقق وعده ها موفق شود.

تحقق بیمه همگانی و کاهش هزینه های درمان از وعده های محقق شده دولت
وی با اشاره به اینکه در حوزه بهداشت و درمان ایشان وعده هایی داده بودند به مسئله بیمه شدن همه ایرانیان و برخورداری از دفترچه بیمه به عنوان تحقق این وعده اشاره کرد و گفت: کاهش هزینه های درمانی از برنامه های جدی دولت در حوزه سلامت بوده است.
دکتر هاشمی با برشمردن برخی مشکلات مردم شهرستان های دیر، کنگان و مرکز استان بوشهر، به برخی عقب افتادگی ها و محرومیت ها اشاره کرد و گفت: مردم شریفند و از شرافت انها نباید استفاده کرد و باید برای کاهش ناراحتی ها و پاسخگویی به انتظارات بیش از پیش تلاش کرد.
وزیر بهداشت با بیان اینکه من وقتی صحبت های فرماندار را شنیدم که چه وعده هایی داده شده، به خودم گفتم وقت قول دادن تمام شده و وقت عمل کردن است، تاکید کرد: به عنوان شهروند عرض می کنم قول و وعده های بی عمل ما مسئولان، باعث از دست رفتن اعتماد مردم است و اینکه دولت ها می آیند و می روند و وعده ها تکرار می شود، اصلاً پسندیده نیست.
وی یادآور شد: هفته گذشته در بازدید از غرب تهران بیمارستانی را مشاهده کرده است که تنها چند میله و ستون در آن ایجاد شده بوده است و بر اساس گزارشی که یکی از همکاران ارائه کرد، هفت دولت آمده و رفته و چندین بار کلنگ زنی کرده است، حال انکه مشکل مردم همچنان بر زمین هست و جمعیت یک و نیم میلیونی یک تخت بیمارستانی هم ندارد.
وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه قول ها و وعده های عملی نشده اعتماد مردم را سلب می کند و مردم در چنین شرایطی به اقدامات همه مسئولان به چشم اقدامات نمایشی نگاه می کنند، نتیجه این اقدام را نا امیدی مردم خواند که باید از آن دوری کرد.
دکتر هاشمی ادامه داد: خبرنگاری از من راجع به بیمارستان سئوال کرد و من گفتم کارفرما تحویل پیمانکار داده و به گفته پیمانکار پروژه 60 درصد پیشرفت دارد و در صورتی که سال آینده تحویل ما داده شود، وزارت بهداشت در کمتر از یک ماه،آن را تجهیز و بهره برداری کرده و نیروی انسانی متخصص آن را نیز تامین خواهد کرد.
وی در این خصوص ادامه داد: توافق نامه ای هم تنظیم شده که بخشی از آن عملی شده و بخشی عملیاتی نشده است و در این باره با وزارت نفت و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و با پیگیری و همت رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اقدامات خوبی صورت گرفته است که البته هیچ ارتباطی به این سفر ندارد و از گذشته پیگیری ها تداوم داشته است. دکتر هاشمی ضمن قدردانی از تلاش و پیگیری نماینده محترم مجلس و رئیس دانشگاه علوم پزشکی یزد ابراز امیدواری کرد: شرایط سال آینده نسبت به وضعیت کنونی بهبود قابل توجهی داشته باشد.

گزارش مشکلات و درخواست های مردمی به رئیس جمهوری ارائه می شود
وی با اشاره به دیدار با گروه‏های مختلف مردم که قبل از ورود به سالن جلسه با تعدادی از آن‏ها ملاقات داشته و درخواست‏های آنان را شنیده است، گفت: تعداد زیادی بیمار مصیبت زده و معلول دیدم و نامه های آن ها را گرفتم تا به بخش های مربوطه بدهم و گزارش های مشکلات و مسائل شهرستان را تقدیم رئیس جمهور خواهم کرد.
وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه اقدامات صورت گرفته به رغم تلاش فراوان، غایت و نهایت مطلوب مورد نظر نیست، عنوان کرد: نمی توان انتظار داشت در کوتاه مدت تمامی امور زمین مانده از سال پیش به سرانجام برسد و در کوتاه مدت تمامی مشکلات برطرف شود.
وی با بیان اینکه من به عنوان نماینده رئیس جمهور در به خدمت مردم این منطقه رسیده ام، ابراز امیدواری کرد: بخشی از مشکلات حل شود.
دکتر هاشمی از حاضران طلب دعای خیر کرد تا این دولت بتواند بر اساس ارمان ها و اهداف شهدای انقلاب اسلامی که بخش عمده ان در راستای پیشرفتت کشور است به درستی گام بردارد.

فاصله ای میان مردم و بدنه دولت وجود ندارد
وزیر بهداشت بار دیگر بر نبود فاصله میان بدنه مردم با خدمتگزاران آنها در دولت تاکید کرد و گفت: شک نکنید هیچ فاصله ای میان شما و افرادی که در دولت کار می کنند نیست. آن‏ها خواب آرامی ندارند و مدت مسئولیتشان نیز مثل ابر بهار تمام خواهد شد. وی ادامه داد: من بارها دیدم در هیئت دولت که همین هفته گذشته راجع به اب اشامیدنی سواحل چقدر بحث شد و این را بپذیرید ما در شرایط راحتی نیستیم.
دکتر هاشمی با مرور مشکلات موجود گفت: اگرچه این جمله را زیاد شنیده اید اما لازم به یاداوری است که با کاهش قیمت نفت، ظرف کمتر از دو سه ماه، درآمد دولت نصف شد و در شرایطی که درآمد ما تنها از نفت و مالیات حاصل می شود و با رکود اقتصادی که توان پرداخت مالیات نیز کاهش یافته است، باید صادقانه مشکلات را با مردم در میان گذاشت. وی عنوان کرد: شرایط کشور که با گذشته قابل مقایسه نیست، حضور پر رنگ در مذاکرات و ارتقا جایگاه ایران در عرصه بین الملل مایه امیدواری است.
وزیر بهداشت در پایان ضمن قدردانی از امام جمعه شهرستان دیر، فرماندار، نماینده مردم در مجلس، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و حاضران در جلسه، برای همگی ارزوی سلامت و سرافرازی کرد.
انتهای پیام / 1020


کلمات کلیدی:
بازدید     وزیر.بهداشت     سفر.رییس‌جمهور    

تاریخ بروز رسانی:   24 دی 1393

تعداد بازدید:   ۴

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >