سرپرست شبکه بهداشت دیر تاکید کرد :
لزوم توجه بیشتر شهروندان دیری به سلامت دندان

31 فروردين 1394
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت : باید شهروندان دیری معاینات دوره‌ای دهان ودندان را بیشتر مورد توجه قرار دهند .

عادل مقدس درحاشیه بازدید از واحد دندانپزشکی مرکز بهداشتی درمانی بردخون با بیان اینکه مراجعات دیر هنگام شهروندان به دندانپزشکی باعث آسیب بیشتر به دندان آنها می‌شود، گفت : اغلب افراد هنگامی به دندانپزشک مراجعه می‌کنند که درد وعفونت داشته و یا قسمتی از دندانشان می شکند که در این موارد هم عمر دندان‌ها کم شده است و هم هزینه اعمال دندانپزشکی برای درمان ‏بیشتر می‌شود ‏.
وی با تاکید بر لزوم مراجعات منظم به دندانپزشکی گفت : با مراجعه دوره‌ای شش ماهه به دندانپزشکی و معاینه دندان‌ها، پوسیدگی آن نیز قابل پیشگیری، تشخیص و مهار است .
وی با ارایه آماری از میزان مراجعین شهروندان دیری به مطب‌های دندانپزشکی تحت پوشش شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر اظهار کرد : در سال گذشته تعداد 2 هزار و 517 نفر معاینه دندانپزشکی شده‌اند و دندان یک هزار و 191 نفر نیز کشیده شده است .
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر اعلام کرد: متاسفانه شاخص دندان‌های پوسیده، پرشده و افتاده مطلوب نیست و لازم است شهروندان توجه بیشتری نسبت به سلامت دندان خود داشته باشند .
مقدس با بیان اینکه پنج دندانپزشک در مراکز بهداشتی درمانی فعال هستند اظهارکرد : مراکز بهداشتی درمانی دیر، آبدان و بردخون دارای مطب دندانپزشکی بوده و خدمات دندانپزشکی در این مراکز ارایه می‌شود .
وی اضافه کرد : واحد دندانپزشکی درمانگاه تامین اجتماعی بندر دیر نیز در کنار سه مطب بخش خصوصی فعال می‌باشد .
وی به خدمات ارایه شده در مطب دندانپزشکی تحت پوشش شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر اشاره کرد و گفت : خدمات بهداشتی و درمانی از قبیل معاینه، کشیدن، ترمیمی، جرمگیری و بروساژ، رادیولوژی، پالپوتومی، فلورایدتراپی، فیشورسیلانت و درمان پالپ زنده توسط دندانپزشکان شاغل در شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر ارایه می‌شود .
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر با درخواست از دندانپزشکان تصریح کرد : شبکه بهداشت و درمان آمادگی لازم برای همکاری با دندانپزشکان جهت تاسیس مطب دندانپزشکی در مناطق مختلف شهرستان دیر را دارد.
انتهای پیام /ح.ن 1026

کلمات کلیدی:
دندان     دندانپزشکی     سلامت.دندان     شبکه‌بهداشت.شهرستان.دیر    

تاریخ بروز رسانی:   31 فروردين 1394

تعداد بازدید:   ۴

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >