آغاز اجرای طرح تحول دندانپزشکی در شهرستان جم از مهر ماه

17 آبان 1394
طرح تحول نظام سلامت در دندانپزشکی با فعال سازی واحدهای دندانپزشکی شبکه‌های بهداشتی درمانی، از ابتدای مهر ماه آغاز شده و با وجود زیرساخت‌های لازم، فعالیتهای اعلام شده در این بخش شتاب خواهد گرفت.

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم در این باره گفت: خدماتی شامل وارنیش فلوراید در کودکان 3 تا 14 سال با هدف مقاوم سازی دندان‌ها و فیشورسیلانت در گروه سنی 6 تا 14 سال با هدف پیشگیری از پوسیدگی دندان‌ها در قالب این طرح انجام خواهد شد.
اصغر نوروززاده افزود: از دیگر خدمات ارایه شده در این بخش، ترمیم رایگان دندان شماره 6 در گروه سنی 6 تا 14 سال و ویزیت و جرم گیری مادران باردار و شیرده به مدت یک سال است که تمام این خدمات به صورت رایگان صورت می‌گیرد.
وی از راه اندازی سامانه آنلاین جهت ثبت خدمات دهان و دندان در گروه‌های هدف خبر داد و افزود: هدف از این کار تهیه شناسنامه دندانی برای گروه‌های هدف است.
این مقام مسئول یادآور شد: دانش آموزان مقطع ابتدایی یکی از گروه‌های هدف پیشگیری از پوسیدگی دندان هستند که با هماهنگی اداره آموزش و پرورش و بهزیستی شهرستان، فلوراید تراپی یا وارنیش فلوراید برای تمامی افراد 3 تا 14 سال در مرکز بهداشتی درمانی امیرالمومنین(ع) جم انجام خواهد شد و این خدمت به همراه دیگر خدمات پیشگیری در سال جاری با هدف نیل به پوشش 100 درصدی ارایه خواهد شد.

انتهای پیام/ا.پ 3020

کلمات کلیدی:
طرح.تحول.دندانپزشکی     شهرستان.جم    

تاریخ بروز رسانی:   17 آبان 1394

تعداد بازدید:   ۱۱

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >